מתוך "סיינפלד" (צילום: Sony Pictures Television, צילום מסך)
צילום: Sony Pictures Television, צילום מסך

אם אתם מאוד אוהבים את סיינפלד, אנחנו לא בטוחים אם תתלהבו או תתאכזבו מהגרסה החדשה והביזארית של התוכנית שעלתה לרשת. 

הערוץ Watch Me Forever העלה תוכנית חדשה בשם Nothing Forever, ובו משודר פרק אחד ארוך של סיינפלד שנוצר ומדובב כל כולו על ידי בינה מלאכותית. מדובר בגרסת אנימציה משונה קצת של הסדרה הקלאסית, שנכתבת בזמן אמת ומשודרת 24 שעות ביממה, ובה ארבע דמויות - לארי, פרד, יבונה וקלקר - שמדברות על כלום ושום דבר לעד. הערוץ, שהתחיל בתור פרויקט אמנות ניסיוני, הגיע בשעות השיא ל-15 אלף צפיות.

מי שמצפה לפרק אמיתי של סיינפלד עלול להתאכזב. הבדיחות מרגישות כמו בדיחות אבא, מדי פעם צחוק של קהל מודבק לפרק, והעלילה לא ממש קוהרנטית

מי שמצפה לפרק אמיתי של סיינפלד עלול להתאכזב. הבדיחות מרגישות כמו בדיחות אבא, מדי פעם צחוק של קהל מודבק לפרק, והעלילה לא ממש קוהרנטית. לפעמים הדמות הראשית של לארי אומרת "סימן לצחוק קהל" במקום שהמחשב ינגן צחוק של קהל. חלק מהדיאלוגים נמשכים לאורך הרבה יותר מדי זמן, גם אחרי שהפאנץ' כביכול מוצה ממזמן, כאילו המכונה מודעת לכך שיש לה נצח למלא בתוכן. ובכל זאת, יש משהו מדיטטיבי ומהפנט בצפייה בתוכן הזה שנוצר כל יום, כל היום. חוץ מזה שכבר היום יש כמה סיטקומים שכתובים הרבה פחות טוב.

נוסף על כך, לפעמים אפשר למצוא רגעים שבהם המכונה מתחילה להיות מודעת לעובדה שהיא מכונה. הדמויות מתחילות לבטא פחד קיומי אמיתי, או אפילו לספר בדיחה על החשש שלהן שהמכונה תתקלקל והסטרים יקטע, מה שיגרום להם להיעלם מהעולם. אין ספק שדיונים על מוות ועל נצחיות הקוסמוס הם משהו שלא היה קיים בגרסה המקורית של סיינפלד.

הדיאלוג נוצר על ידי GPT3 של Open AI, והקולות נוצרים על ידי Azure Cognitive Services. החברה שמייצרת את הערוץ, Mismatch Media, אחראית על לקחת את כל הכלים השונים ולחבר אותם ביחד בזמן אמת.

לא ברור כמה זמן יחזיק Norhing Forever באוויר, אבל כבר עכשיו הוא מספק לנו הצצה דיסטופית לסוג התכנים שנראה ברשת יותר ויותר בשנים הקרובות. הטכנולוגיה תלך ותשתפר, ויהיה קל יותר להזין ל-AI אלפי שעות של תוכניות שרצו שנים בשביל לנפק ממנה עוד כמה תסריטים של כמה מהסדרות האהובות ביותר בעולם.