אילון מאסק טוויטר (צילום: רויטרס)
מאסק. ייאלץ ככל הנראה להגמיש את הדרישות מהעובדים | צילום: רויטרס

מאות עובדי טוויטר התפטרו במחאה על הודעתו של אילון מאסק כי הוא דורש מעתה תנאי עבודה קיצוניים בטוויטר. זאת, לאחר שכבר פוטרו 3,700 מעובדי החברה במהלך מהיר וחפוז, שבסופו חלקם אף נתבקשו לחזור כי פוטרו "בטעות". בתגובה למחאה צייץ מאסק תמונת מצבה עם לוגו טוויטר, פראפרזה על מם מוכר ברשת:

אמש יצא מאסק בהודעה חריגה אפילו בשביל עצמו: עובדי טוויטר קיבלו במייל אולטימטום: מי שיחליט לא לחתום על טופס דיגיטלי שבו הוא מתחייב לעבוד שעות ארוכות ובאופן אינטנסיבי ("extremely hardcore") ימצא את עצמו מחוץ לחברה, עם חבילת פיצויים של 3 חודשי שכר. מסמך נוסף שהופץ בקרב עובדי החברה והגיע לידי האינפורמיישן מציין שהמייל ממאסק אמיתי לגמרי ואינו נסיון פישינג, ומפרט מה צפוי לעובדים שיישארו: דרישה לעבוד מהמשרד כדי לבצע את העבודה ב"רמה הגבוהה ביותר", שעות נוספות ועבודה בסופי שבוע. 

התגובה לא איחרה לבוא: מאות עובדים התפטרו במפתיע עם פקיעת האולטימטום, כולל מהנדסים ומפתחים שאחראיים על מערכות קריטיות בפלטפורמה. על פי הדיווחים, על מנת למנוע את סחף העובדים החוצה, דלתות המשרדים בטוויטר ננעלו וייפתחו בשנית רק ביום שני ה-21 בנובמבר.  

על פי הדיווחים, מאסק מבין שהדרישות הדרקוניות - כולל ביטול מוחלט של העבודה מרחוק - לא ייאפשרו לו לשמר עובדים קריטיים בחברה, והוא צפוי לסגת לפחות מחלקן. כזכור, בטוויטר פוטרו כבר אלפי עובדים החודש, באופן שהותיר את מערכות החברה חשופות לבאגים וטעויות. מהנדס שדיבר עם כתבי ה-MIT בכתבה שפרסמנו בשבוע שעבר, התריע כי המערכת לא תחזיק מעמד עם כוח אדם כה מצומצם: "דברים יקרסו. דברים יקרסו בתדירות יותר ויותר גבוהה. דברים יקרסו למשך זמן רב יותר. דברים יקרסו בצורה חמורה יותר", אמר. "הכול ילך ויתעצם עד שבסופו של דבר זה לא יהיה שמיש יותר".