מבט אווירי על טובאלו (צילום: Mario Tama, Getty images)
צילום אווירי של טובאלו. על פי הערכות המדינה תעלם מעל פני האדמה עד סוף המאה | צילום: Mario Tama, Getty images

כשחושבים על טכנולוגיה ירוקה שתתמודד עם משבר האקלים, פחות מדברים על המטאוורס או על טכנולוגיית מציאות מדומה. אבל האומה הקטנה טובאלו, ששוכנת באוקיינוס הפסיפי, מתכננת להשתמש במטאוורס בדיוק בשביל זה.

שר החוץ של טובאלו, סימון קופה, הכריז בכנס האקלים COP27 כי האומה מתכננת ליצור עותק דיגיטלי מלא של עצמה על מנת לשמור זכר למדינה ולתרבותה במקרה שתימחק מעל פני האדמה. היא תהיה המדינה הראשונה שתיצור העתק מלא של עצמה באופן דיגיטלי במאטוורס. המטרה היא לשמר את הזכר והתרבות של המדינה, למקרה שתאלץ להתפנות בעקבות עליית פני הים עם התחממות כדור הארץ. 

״טובאלו חייבת לפעול מהר, מאחר ושאר מדינות העולם לא עושות מספיק על מנת למנוע את שינוי האקלים״, אמר שר החוץ של טובאלו. ״האדמה שלנו, האוקיינוס שלנו והחופים שלנו הם הנכסים הגדולים ביותר שיש לעם שלנו, ובשביל לשמור עליהם מפני כל סכנה, ללא קשר למה שיקרה בעולם הפיזי, עלינו להעביר אותם לענן״.

סימון קופה, שר החוץ של טובאלו: ״טובאלו חייבת לפעול מהר, מאחר ושאר מדינות העולם לא עושות מספיק על מנת למנוע את שינוי האקלים. האדמה שלנו, האוקיינוס שלנו והחופים שלנו הם הנכסים הגדולים ביותר שיש לעם שלנו, ובשביל לשמור עליהם מפני כל סכנה, ללא קשר למה שיקרה בעולם הפיזי, עלינו להעביר אותם לענן״

טובאלו היא ארכיפלג של תשעה איים הממוקמת בין אוסטרליה להוואי. כ-12 אלף תושבים מכנים אותה ביתם. על פי הערכות מדענים, המדינה תעלם מעל פני האדמה עד סוף המאה. בשנה שעברה שר החוץ של טובאלו הופיע בפני כנס האקלים בזמן שהוא עומד בתוך מי האוקיינוס העולם.

טובאלו תהיה המדינה הראשונה שתיצור עותק דיגיטלי מלא של עצמה למטאוורס, אך מקומות נוספים כבר הודיעו כי הם מעבירים חלק מהנכסים הפיזיים שלהם לעולם הדיגיטלי, כמו העיר סיאול שהכריזה שחלק מהמוסדות הממשלתיים שלו ייתנו שירותים מלאים במטאוורס.