מייק סיוורט, מנכ"ל TMobile (צילום: 	Michael Gonzalez / Stringer, getty images)
מייק סיוורט באירוע השקת שיתוף הפעולה עם סטארלינק, בסוף אוגוסט | צילום: Michael Gonzalez / Stringer, getty images

מייק סיוורט, נשיא ומנכ"ל T-Mobile, חברת הטלקום שהפכה בסופ"ש האחרון לגדולה בעולם בשווי השוק, ביקר בחשאי בישראל בשבוע שעבר יחד עם בכירי הנהלה, מתוך מטרה לקנות טכנולוגיות ישראליות מתקדמות בתחום הטלקום והסייבר ו"להעמיק את הפעילות בישראל ולייצר שיתופי פעולה עם חברות ישראליות" – כך נודע ל-tech12.

במהלך הביקור בן היומיים בישראל, סיוורט ביקר במטה של אמדוקס, מאחר וטימובייל היא הלקוחה הגדולה ביותר של חברת ההייטק הישראלית. סיוורט, שזה היה ביקורו הראשון בישראל אי פעם, צפוי לחזור בחודשים הקרובים לביקור נוסף. מטרת הביקור כאמור הייתה להיחשף לשוק החדשני של ישראל, ובמיוחד בתחומי הסייבר. סיוורט הגיע לישראל בהזמנת הסניף הישראלי של דויטשה טלקום והשותף המנהל אלון סגל. דויטשה היא חברת החזקות גרמנית ענקית, שבשנת 1999 השקיעה בטימובייל וכיום מחזיקה ב-51% מהחברה הבינ"ל.

בין היתר יש לטימובייל פעילות בכל אירופה, כולל המדינות הבלטיות וכמובן גם בארה"ב. ב-2020 הממשל האמריקאי אישר לטימובייל להתמזג עם ענקית התקשורת SPRINT שהפך אותו לגוליית גם בשוק האמריקאי העצום. בסופ"ש האחרון טימובייל הפכה לחברת הטלקום הגדולה בעולם, עם שווי שוק נוכחי של כ-180 מיליארד דולר, כשאחריה ורייזון עם שווי שוק שנמוך בחצי מיליארד דולר וקומקאסט שלישיים עם שווי של 157.5 מיליארד דולר.

המיזוג הפך את טימובייל לחברה המובילה בארה"ב בפריסת 5G, כשלחברה יש למעלה מ-100 מיליון מנויים ועקפה את AT&T הוותיקה, כשתשתיות ספקטרום ה- midband שלה מכסות 235 מיליון אמריקאים

המיזוג הזה היה בעל משמעות נוספת: הוא הפך את טימובייל לחברה המובילה בארה"ב בפריסת 5G, כשלחברה יש למעלה מ-100 מיליון מנויים ועקפה את AT&T הוותיקה, כשתשתיות ספקטרום ה- midband שלה מכסות 235 מיליון אמריקאים. בדוחות האחרונים של החבר היא דיווחה כי מספר המנויים שלה צמח ב-1.7 מיליון מנויים חדשים, נתון שהוביל את כל השוק האמריקאי.

אגב, שבוע לפני הביקור בארץ, סיוורט ישב על במה אחת עם אילון מאסק והשניים חשפו שיתוף פעולה של טימובייל וסטארלינק, מיזם הלווינים קרובי המסלול ומספקי האינטרנט של מאסק, שמטרתו לחסל את התופעה העולמית של ה-Dead Zones, שאלה האזורים שאין בהם קליטה סלולרית.