דואולינגו, Duolingo (צילום: Sulastri Sulastri, shutterstock)
דואולינגו. השקת האפליקציה ללימוד חשבון תושק בקרוב לקהל הרחב | צילום: Sulastri Sulastri, shutterstock

Duolingo חשפה בכנס השנתי שלה, Duocon את האפליקציה החדשה שלה ללימוד מתמטיקה, שכרגע זמינה בגרסת בטא למשתמשים נבחרים בחנות האפליקציות של אפל. בגרסת המתמטיקה של דואולינגו ישולבו אותם העקרונות של האפליקציה המוכרת שמשלבת גימיפיקציה לצרכי לימוד.

האפליקציה החדשה תאפשר לימוד של חשבון פשוט – חיבור, חיסור, כפל, חילוק, גיאומטריה בסיסית וקריאת שעון אנלוגי. לדברי סמנתה סיגל, מהנדסת בכירה שמובילה את פיתוח האפליקציה, המשימה של Duolingo היא להפוך חינוך איכותי זמין לכולם.

דואולינגו היא אחת מאפליקציות ה-Edtech (חינוך טכנולוגי) הפופולריות ביותר בעולם. שווי השוק שלה עומד על כ-3.7 מיליארד דולר, כשלפי נתוני הרבעון האחרון יש לאפליקציה 3.3 מיליון משתמשים משלמים (71% יותר מהרבעון המקביל אשתקד); 49.5 מיליון משתמשים חודשיים פעילים ו-13.2 מיליון משתמשים יומיים פעילים. ההכנסות ברבעון האחרון היו 88 מיליון דולר, עליה של 50 אחוז מהרבעון המקביל בשנה שעברה. כמו כל השוק, מנייתה של דואולינגו צנחה בעשרות אחוזים השנה.

למה דווקא מתמטיקה? לפי Duolingo, מדובר בנושא שמלווה בחרדה מסויימת בלמידה. לכן, האפליקציה נועדה  להקל על הציבור בסף החרדה מתהליך הלמידה, לצד נגישות מוגברת לאפליקציה שתהיה בהישג לקהל רחב. לפי ממצאי מחקרים שהוצגו בכנס של Duolingo, מחצית מתלמידי התיכון וכ-20% מהמבוגרים העידו שהם חשים חרדה כלפי מתמטיקה. נתון נוסף שעלה ממצאי המחקר מצא כי קושי של הורים להתמודד עם המקצוע עשוי להשפיע על הישגי ילדיהם בתחום.

סמנתה סיגל, מהנדסת ב-Duolingo. שואפת להנגיש דרכי לימוד אופטימליות בתחום המתמטיקה 

כרגע, לא ידוע באיזה אופן החברה מתכוונת להפיק רווחים מהאפליקציה החדשה, והיא עסוקה כרגע באיסוף משוב ממשתמשי הבטא על מנת להתאים את האפליקציה לשוק. ההשקה לקהל הרחב צפויה בהמשך השנה, מסרה סיגל ל-FC. לדברי סיגל, Duolingo עובדת עם אנשי חינוך בפיתוח האפליקציה בנוגע לתכנים הלימודיים, על מנת שהשילוב בין ההבנה הויזואלית לרעיונית יהיה הטוב ביותר.