סונדאר פיצ'אי ומשרדי גוגל (צילום: Shutterstock, Ron Jenkins/Getty Images)
בינתיים רק בארה"ב. המנכ"ל סונדאר פיצ'אי | צילום: Shutterstock, Ron Jenkins/Getty Images

לא הגעתם למשרד? גוגל תדרוש מכם הסברים. החברה מעדכנת את מדיניות העבודה ההיברידית שלה ומגבירה הילוך בכל מה שקשור לאכיפה של ההגעה למשרדים 3 ימים בשבוע. זה למעלה משנה נדרשים רוב עובדי גוגל לפקוד את המשרדים 3 ימים בשבוע, אך בפועל לא כל העובדים אכן מיישמים את ההוראה.

"אין תחליף להתכנסות למפגש פנים מול פנים", כתבה פיונה צ'יקוני, סמנכ"לית משאבי אנוש בגוגל במייל לעובדים הלילה

לפי המדיניות החדשה, גוגל תעקוב אחר נוכחות במשרד על בסיס העברת כרטיס הנוכחות ותדרוש הסברים ממי שמחסירים ימים מהמשרד בזמן שהיו צריכים להיות בו. דובר מטעם גוגל מסר שהמידע שמבוסס על כרטיסי הנוכחות של העובדים יהיה זמין לבכירי החברה על בסיס אגרגציה של נתוני נוכחות כלליים ולא ספציפית לכל עובד. עובדים שנעדרים על בסיס קבוע יקבלו תזכורות להתייצב לעבודה מהמשרד. בנוסף, הנוכחות תשפיע גם על הערכות הביצועים של העובדים, לפי מסמכים פנימיים שנצפו על ידי CNBC. בשלב הזה תנוטר הנוכחות רק בארה"ב, אך לפי הדיווח בחברה בוחנים הטמעה של מעקב הנוכחות במדינות נוספות.

"המקום בו העובדים מחוברים לקהילה"

"אין תחליף להתכנסות למפגש פנים מול פנים", כתבה פיונה צ'יקוני, סמנכ"לית משאבי אנוש בגוגל במייל לעובדים הלילה. לדבריה, רבים מהמוצרים שהוצגו באירועים האחרונים של החברה נוצרו ופותחו על ידי צוותים שעבדו זה לצד זה במשרדים.

לגבי עובדים שכבר קיבלו אישור לעבוד משרה מלאה מרחוק אך גרים לא הרחק מהמשרדים, גוגל ממליצה לעבור למודל היברידי מאחר שהמשרדים, לפי הודעת החברה, הם המקום בו העובדים "מחוברים ביותר לקהילת גוגל". מעתה אישורים לעבודה מרחוק בלבד יינתנו רק במקרים יוצאי דופן וייתכן שאישורים קיימים ייבחנו מחדש.