אינטרפול פותחים סניף במטאוורס, אילוסטרציה  (אילוסטרציה: interpol, יחצ)
האינטרפול במטאוורס. סיור וירטואלי במשרדי הארגון הבינלאומי לשיטור פלילי | אילוסטרציה: interpol, יחצ

המטאוורס עוד לא ממש מתרומם, למרות הניסיונות הנואשים של מארק צוקרברג לשכנע אותנו שזה הדבר הכי מסעיר שקרה מאז המצאת האינטרנט, אבל משטרה בינלאומית כבר יש בו: האינטרפול, הארגון הבינלאומי לשיטור פלילי הודיע שהוא מצטרף למטאוורס. בהודעה שהוציא הארגון, הודיע האינטרפול שהוא מעוניין להיכנס לעסקי המטאוורס כבר מעכשיו, במטרה להתכונן לפשעים של העתיד שיבוצעו - שימו לב - במציאות רבודה, או וירטואלית.

במטאוורס של האינטרפול, יוכלו המשתמשים (סוכני אינטרפול) להיפגש עם סוכנים אחרים, לעבור הדרכות כגון הדרכת עבודה נכונה בזירת פשע - ואפילו לקבל סיור וירטואלי במשרדים הראשיים בליון. "למטאוורס יש את הפוטנציאל לשנות כל אספקט בחיים שלנו, ולזה יש משמעויות אדירות לאכיפת החוק", אומר בהודעה לעיתונות מדאן אוברי, מנהל תחום הטכנולוגיה באינטרפול, "בשביל שהמשטרה תבין את המטאוורס, היא צריכה להתנסות בו".

למרות ההצהרות הבומבסטיות, האינטרפול לא פירט מאילו פשעים חוששים בארגון, והאם ישנן פעילויות ספציפיות שמכינות את שוטרי האינטרפול להתמודד עם פשעים מזן חדש, או שבסך הכל מדובר בחוויה שדומה מאוד למה שקיים במטאוורס הפתוח.

סרטון התדמית שהפיקו האינטרפול להצגת המטאוורס שלהם

לא רק באינטרפול חוששים מפשעי המטאוורס של העתיד, ואולי כבר של ההווה. הפורום הכלכלי העולמי הכריז על יוזמה בשיתוף פעולה עם חברות מיקרוסופט, מטא ואחרות, שמטרתה לייעץ כיצד ניתן לפקח על המטאוורס, וכיצד ניתן לאכוף חוקים ולהגן על משתמשים מפני פשעים. ככל שיותר אנשים ישתמשו בטכנולוגיות האלה, סביר להניח שבאמת יפתחו אפשרויות חדשות לפושעים. אבל ישנם שאלות שהאינטרפול עדיין לא עונה בנוגע לפשעי העתיד - מה הם מחשיבים לפשעים בעולמות הוירטואלים החדשים.

בדצמבר, ממש עם פתיחת אפליקציית Horizon של חברת מטא, משתמשת דיווחה כי הוטרדה מינית בזמן שהותה ברחבה המרכזית של הפלטפורמה. החברה אמרה כי התקרית מצערת וכי הם עובדים על דרכים למנוע פשעים והטרדות במרחב הוירטואלי שהם בונים.