מייסד פיגמה FIGMA, דילן פילד (צילום: בלומברג, getty images)
פילד. "אם העסקה תתבטל, זה יהיה בסדר גמור" | צילום: בלומברג, getty images

דילן פילד, אחד מצמד מייסדי חברת העיצוב "פיגמה" שאדובי רוכשת בעסקה בשווי 20 מיליארד דולר, הוא רק בן 30.

היזם הצעיר מעיד על עצמו בראיון ל-WSJ שכתלמיד היה רחוק מלהצטיין, וכמעט שלא שרד את התיכון, עד שהצטרף לשיעורי רובוטיקה בבית הספר שם התגלה כשרונו ההנדסי האמיתי. הוא החל להשתתף בשיעורים ברמת מכללה כבר בעודו בתיכון, ובסיום נרשם לאוניברסיטת בראון, שנמנית על מוסדות הלימוד המובילים (Ivy League) בארה"ב. ואולם, גם באוניברסיטה לא היה לו קל להצליח, עד שבסופו של דבר נשר מהלימודים לטובת פרוייקט של המיליארדר פיטר ת'יל (ממייסדי פייפאל). פילד עבד על קידום מיזם רחפנים לניטור תנועת רכבים.

מיזם הרחפנים לא צלח ופילד פנה למיזם הבא שלו, פיגמה (Figma) אותו הקים יחד עם חברו לספסל בבראון, אוון וואלאס. לאחר מספר שנים של פיתוח, בשלהי 2015 הושקמה רשמית פיגמה, פלטפורמת העיצוב מבוססת הדפדפן. ב-2016 הפכה לזמינה לציבור הרחב. אחד המאפיינים הבולטים של פיגמה, לצד מגוון אפשרויות העיצוב הפופולריות בקרבי אנשי UX ומעצבי מוצר, הוא האפשרות לעבודת צוות על עיצובים - פיצ'ר שהפך לרלוונטי מתמיד עם פרוץ מגיפת הקורונה ששינתה את פני עולם העבודה.

עם עזיבתו של וואלאס בשנה שעברה את פיגמה, פילד נותר לעמוד בראש החברה אותה ימשיך לנהל גם אחרי הרכישה של אדובי. פילד שתואר על ידי אחד העובדים הראשונים בחברה תיאר כטיפוס של "משחקי קופסה ויין" וכטיפוס ביישן שעומד בצד באירועי נטוורקינג על ידי אחרים, לא הביע התלהבות יתרה בראיון לג'ורנל: "אם מחר העסקה תבוטל, אני ארגיש בסדר גמור", אמר על העסקה שאם תושלם תזרים אליו מיליארדי דולרים.