מייסדת EcoMap פאבה לה-פר (צילום: EcoMap)
פאבה לה-פר. ויתרה על מעבר לעמק הסיליקון בשל אהבתה לבולטימור | צילום: EcoMap

רצח אלים של יזמת מבטיחה בת 26 מטלטל את סצנת הסטארט אפים של החוף המזרחי בארה"ב: משטרת העיר בולטימור דיווחה כי גופתה של פאבה לה-פר (Pava LaPere), מייסדת ומנכ"לית הסטארט אפ אקו-מאפ (EcoMap) נמצאה ועליה סימני אלימות קשים בבית דירות בעיר.

לפי המשטרה, אסיר משוחרר בשם ג׳ייסון בילינגסלי (32) נעצר בתום מצוד ברחבי בולטימור. בילינגסלי היה מבוקש בחשד לרצח ממדרגה ראשונה ואישומים נוספים הקשורים למותה של לה-פר. הוא חשוד גם במעורבות במקרה אחר של רצח, אונס והצתה שארע בשבוע שעבר במרחק של כ-1.5 ק"מ מהבית שבו נמצאה גופתה של לה-פר.

לה-פר נחשבה להבטחה גדולה בקהילת הטק של בולטימור ושובצה בעבר ברשימת "30 מתחת ל-30" היוקרתית של מגזין פורבס. היא הקימה וניהלה את חברת הסטארט אפ EcoMap Technologies שייסדה כשעוד הייתה סטודנטית באוניברסיטת ג'ון הופקינס. החברה מעסיקה כ-30 עובדים וגייסה 4 מיליון דולר.

לפי דיווחים, לה-פר בחרה לוותר על מעבר לעמק הסיליקון ולסן פרנסיסקו בשל רצונה להישאר בבולטימור והקשר שהרגישה לעיר ולקהילה שלה. היא לפי NBC, היא התגוררה בדירה מעל למשרדי החברה שייסדה.

האתר של EcoMap Technologies מתאר את מוצר החברה כפלטפורמה שמאפשרת לאנשים "לנווט בין קהילות ותעשיות שלמות. המטרה שלנו היא להפוך את האינפורמציה שמסביבנו ליותר נגישה". עם הלקוחות בחברה נמנים שמות גדולים כמו מטא והמכון של אספן.

״לפאבה היו חזון לחבר את העולם, מחויבות לשינוי, מחויבות לקהילה, מחויבות לבולטימור ומחויבות לחיות את החיים, חיים שמהווים שירות לאחרים", אמר על לה-פר ג׳ף צ׳רי, שותף-מנהל בקרן שהשקיעה ב-EcoMap.

"היא הייתה מלאת מטרות, יצירתית, עובדת חרוצה ובלתי מתפשרת בעבודה שלה", מסרה משפחתה של לה-פר בהצהרה לתקשורת. "פאבה עשתה שינוי בכל תחום שהיא קיבלה עליה ובכל מי שנגעה בו. היא תמיד תחסר לנו, כבת, כאחות, כנכדה, כבת דודה, כאחיינית וכחברה נאמנה".

לפי NBC, המשטרה סבורה כי לה-פר לא הכירה את בילינגסלי. לא דווח מדוע המשטרה חושדת בו ברצח.

לפי CNBC, בילינגסלי נידון ב-2015 ל-30 שנות מאסר בגין רצח, אך שוחרר מהכלא באוקטובר השנה לאחר שריצה שבע שנות מאסר. הוא הודה בעבר באשמה לרצח מדרגה ראשונה ותקיפה ב-2009 ותקיפה מדרגה שנייה ב-2011.

"אין שום סיבה לכך שאדם כזה יהיה ברחובות כשהמשטרה יוצאת ועושה את העבודה שלה, כמו במקרה הזה, והתובע עושה את העבודה שלו ומביא לידי הרשעה. ההרשעה הייתה צריכה להספיק", אמר ראש עיריית בולטימון ברנדון סקוט.