אייפון iphone (צילום: shutterstock)
הטענה של אייפון. המכשיר מתפקיד פחות טוב | צילום: shutterstock

כשמכשירי האייפון האחרונים הוצגו, חברת אפל התגאתה שמדובר באייפונים עם הסוללה הכי חזקה שהחברה יצרה אי פעם. למרות זאת, משתמשים החלו לדווח שאחרי שנה של שימוש במכשירי האייפון 14 והפרו, הסוללה כבר לא מצליחה להגיע ל-100%.

סוללות הליתיום במכשירי האייפון הן סוללות שאורך החיים שלהן נשחק עם הזמן, אך משתמשים רבים מדווחים כי אחרי שנה בלבד של שימוש רגיל אורך החיים של הסוללה שלהם נשחק משמעותית יותר ממה שהיה מצופה. משתמשים מדווחים משתמשים מדווחים על ירידה בקיבולת הטעינה של המכשיר לרמה של עד 90% ולפעמים רק עד 80%. סוללה חלשה יותר יכולה לא רק להשפיע על אורך החיים של האייפון, אלא גם על התפקוד שלו.

ב-2018 אפל הוסיפה פיצ׳ר שמאפשר לבחון את מצב הסוללה במכשיר. המהלך הזה נולד בעקבות תלונות של משתמשי אייפון על כך שהסוללה שלהם לא מחזיקה מעמד ושהיכולות שלה יורדות משמעותית. נציין כי יש לאייפון פיצ׳ר שעוצר את ההטענה כדי לשמור על הסוללה, אולם הגולשים מדווחים על תקלה שונה.

@imsamkohl #greenscreen I paid $999 for this phone btw  #apple #iphone #battery ♬ original sound - Sam Kohl

באפל טענו שהאייפון 14 אמור להחזיק 500 מחזורי טעינות לפני שהיכולת של הסוללה מתחילה להישחק, אך משתמשים רבים מגלים שלמרות שעוד לא עברה שנה מאז שרכשו את המכשיר, יכולת ההטענה שלהם כבר נפגעה. משמעות הדבר היא שיכולות המכשיר ייפגעו מהר יותר, ויהיה צורך להחליף לו סוללה.

באפל מתכוננים לאייפון 15 

משתמשים עם מכשירים קודמים מדווחים שהירידה ביכולת של הסוללה לא החלה בשנתיים הראשונות לשימוש במכשיר, אך משתמשי אייפון 14 מדווחים שגם אם הירידה הייתה קטנה יותר ממה שאחרים דיווחו, עדיין מדובר בירידה כבר בשנה הראשונה לשימוש. באפל עדיין לא מתייחסים לדיווחים, ובעיקר מתכוננים להשקה של האייפון החדש, שעל פי השמועות יושק כבר בספטמבר ויכלול סוללה חזקה יותר בכ-10%.