סטיב ג'ובס מציג אייפון (צילום: Justin Sullivan, getty images)
סטיב ג'ובס. הבן מגיע לעמק הסיליקון | צילום: Justin Sullivan, getty images

התפוח לא נופל רחוק מהתפוח: ריד ג׳ובס, הבן של סטיב ג׳ובס, מצטרף לעמק הסיליקון ופותח קרן הון סיכון משלו. כך לפי פרסום של אתר The Information. ריד, שעד עכשיו עבד בחברת Emerson Collective של אמו, הפילנתרופית לורן פאוול ג׳ובס, מקים עכשיו קרן משלו בשם ״קרן יוסמיטי 1״ על שם הפארק הלאומי המפורסם בקליפורניה - שגם שימש כאחד השמות למערכת ההפעלה של אפל. הוריו של ריד התחתנו בבית מלון בפארק ב-1991.

ג׳ובס הביא איתו לקרן החדשה שלושה בכירים מחברתו הקודמת, כולל ה-COO של החברה

ג׳ובס בן ה-31 מתכנן לגייס 400 מיליון דולר לקרן החדשה שלו, שתתמקד ברפואה, שהיה תחום האחריות שלו בחברה הקודמת שבה עבד. בנוסף, ג׳ובס הביא איתו לקרן החדשה שלושה בכירים מחברתו הקודמת, כולל ה-COO של החברה. ג׳ובס עובד בחברה של אמו מאז 2015, מיד אחרי שסיים את לימודיו באוניברסיטת סטנדפורד שם התמחה בהיסטוריה. בחברה הוא התמקד בהשקעה ובפילנתרופיה של חברות שעוסקות בנושאים בריאותיים, כולל השקעה בכמה חברות בעמק הסיליקון כמו חברת התוכנה לניסויים רפואיים TrailSpark.

20 מיליארד דולר

לורן פאוול ג׳ובס הקימה את Emerson Collective בשנת 2004 כדי לשלב בין קרן השקעות לעבודה פילנתרופית. ב-2011, אחרי שסטיב ג׳ובס נפטר, ירשה פאוול ג׳ובס ע״פ דיווחים שונים כ-20 מיליארד דולר, דבר שהפך אותה לאחת הנשים העשירות בעולם. בשנים לאחר מכן, דרך חברת Emerson Collective, היא השקיעה גם בחברות הייטק מתקדמות וגם בקבוצות מדיה כמו Axios, מגזין האטלנטיק וחברת הפודקאסטים Gimlet שבסופו של דבר נמכרה לספוטיפיי ב-230 מיליון דולר.