גוגל ורפואה  (צילום: rawf8, shutterstock)
גוגל ורפואה. ההשקעה של גוגל ב-Verily לפי הודעת החברה תשמש להתרחבות פעילותה | צילום: rawf8, shutterstock

חברות הביג טק מחפשות דריסת רגל בתחום הרפואה: לאחר שאמזון רכשה ב-3.9 מיליארד דולר את OneCare, גם גוגל מודיעה על השקעה משמעותית, של מיליארד דולר, בטכנולוגיות רפואיות. גוגל ביצעה את ההשקעה עבור Verily, כך דווח באתר החברה. חברת Verily הוקמה ב-2015 תחת זרוע זרוע פיתוח הטכנולוגיות של גוגל, וייעודה הוא לקדם את רעיון הרפואה המותאמת אישית, במחיר בר השגה ונגיש.

החברה מתבססת על דאטה ממקורות קליניים, חברתיים, התנהגותיים ומהשטח לפיתוח רפואה שמדייקת פתרון אישי למטופלים. ההשקעה לפי הודעת החברה תשמש להתרחבות פעילותה, ולאחר הרכישה הוחלף גם מנכ"ל Verily.

גם חברת האם של טיקטוק, Bytedance, הודיעה בחודש שעבר על רכישת חברת מתחום הרפואה, בעסקת רכישה בגובה 1.5 מיליארד דולר. העסקה מגלמת בעלות מלאה על חברת Amcare Healthcare שמפעילה את אחת מרשתות בתי החולים הפרטיים הגדולה בסין ועוסקת בבריאות האישה וילדים, כך לפי דיווח בלומברג.

Bytedance (צילום: Ascannio, shutterstock)
Bytedance. רכשה חברה מתחום רפואת הנשים והילדים בגובה 1.5 מיליארד דולר | צילום: Ascannio, shutterstock

הרכישה מעידה על שאיפותיה של חברת האם של טיקטוק להיות עוגן שירותי וטכנולוגי הרבה מעבר לרשתות חברתיות, שמתחרה בענקיות סיניות אחרות עליבאבא וטנסנט.

בהמשך לרכישת OneMedical, אמזון הודיעה בחודש האחרון על הפסקת שירותי Amazon Care שהוקמו ב-וסיפקו שירותי רפואה מרחוק בטענה שלא מדובר בשאיפות החברה לטווח הארוך. Amazon Care סיפקה שירותי רפואה מרחוק ללקוחות ארגוניים, תחילה כפיילוט לעובדי אמזון ובהמשך גם להול פודס שבבעלותה וחברות בודדות נוספות. לפי מייל פנימי לעובדים, אמזון הודיעה שלמרות סגירת הפעילות, הפיתוח שלה סיפק לענקית האיקומרס הבנה משמעותית בתחום הרפואה והשירותים הנדרשים הן ללקוחות פרטיים והן ללקוחות ארגוניים.

בהמשך לרכישת OneMedical, אמזון הודיעה בחודש האחרון על הפסקת שירותי Amazon Care שהוקמו ב-וסיפקו שירותי רפואה מרחוק בטענה שלא מדובר בשאיפות החברה לטווח הארוך

בסוף השבוע האחרון נודע שבהמשך לסגירת שירותי Amazon Care בסוף השנה הנוכחית, החברה נערכת לפיטוריהם של 159 עובדי אמזון החל מה-1 לדצמבר דווח ב-CNBC. כמו כן, 236 עובדים בחברה שסיפקה שירותי ל-Amazon Care (Care Medical) יאבדו את משרותיהם בעקבות סגירת הפעילות.