יזם הקריפטו בוב לי ורכב משטרת סן פרנסיסקו (צילום: Sheila Fitzgerald, shutterstock)
בוב לי ומשטרת סן פרנסיסקו. מהיזמים המוכרים בתעשייה | צילום: Sheila Fitzgerald, shutterstock

הלם בתעשיית הקריפטו בסיליקון ואלי: היזם והמנהל הבכיר בוב לי נמצא מת אמש בנסיבות "מזעזעות", כפי שהוגדרו על ידי התובעת המחוזית בסן פרנסיסקו.

מפרטי האירוע שפורסמו על ידי משטרת סן פרנסיסקו, בלילה שבין שלישי רביעי, בסביבות השעה 2:35 לפנות בוקר, קיבלה המשטרה קריאה על אירוע דקירה של גבר בן 43. הצוות שהגיע לאירוע פינה את לי לביה"ח, שם מת מפצעיו. 

"אין מקום בעירנו למעשי אלימות כאלה", אמר מפקד המשטרה המקומית ביל סקוט, "אני רוצה להבטיח לכולם שהחוקרים שלנו עובדים ללא לאות על מנת להביא למעצרים שיעשו צדק עם לי ובני משפחתו, כשם שאנו עושים עם כל מעשה רצח בעיר".

אילון מאסק צייץ בעקבות המקרה כי העלייה במקרי הרצח בסן פרנסיסקו "מזעזעת", ואף תייג את התובעת ברוק ג'נקינס בציוץ בשאלה מה נעשה בנידון.

הנרצח, בוב לי, היה יזם מוכר בסיליקון ואלי. לי הקים את חברת Cash App והיה בכיר ב-Mobilecoin וחברות קריפטו ותשלומים נוספות. הוא החל את דרכו בשנות ה-2000 בגוגל, שם היה מהצוותים שפיתחו את אנדרואיד. לאחר מכן היה ה-CTO הראשון ב-Square, חברת התשלומים שייסד ג'ק דורסי - מייסד טוויטר. דורסי אמר כי האירוע "שובר לב" וכי הרבה מהצלחת Square היתה הודות למעורבותו של לי. רבים נוספים בתעשייה ספדו לו ביממה החולפת, בהם גם מייסד פיגמה, שנרכשה לאחרונה על ידי אדובי בעסקת ענק של 20 מיליארד דולר.