סטיב הופמן, מכ"ל רדיט Reddit (צילום: getty images)
סטיב הופמן, מנכ"ל רדיט. החברה בינתיים לא נענתה לדרישות | צילום: getty images

אם מחאת המשתמשים לא הספיקה לרדיט (Reddit), כעת קבוצת האקרים דורשת מפלטפורמת הפורומים הפופולרית כופר של 4.5 מיליון דולר. כן תובעת קבוצת BlackCat שינוי במדיניות ה-API של רדיט. זאת בדומה לדרישה מצד המשתמשים בפלטפורמה, שהשביתו בשבוע האחרון קהילות רבות במחאה על שינוי המדיניות שיקשה על מפתחי אפליקציות צד ג' באמצעותן הם עושים שימוש בפלטפורמה להמשיך ולפעול. רדיט למעשה הפכה כבר מהחודש את ה-API שמשמש לבניית אפליקציות עבור שימוש בפלטפורמה מחינמי לכרוך בתשלום.

ההאקרים השיגו את הדאטה, שכולל גם מסמכים פנימיים של החברה, באמצעות מתקפת פישינג על עובדים ומפרסמים בפלטפורמה

קבוצת בלאק קאט, מדוווח הוורג', היא שעומדת מאחורי המתקפה שנעשתה על רדיט עוד בפברואר במהלכה נגנבו 80 ג'יגה בייט של דאטה אותם היא מאיימת לשחרר בפומבי אם החברה לא תיענה לדרישות. ההאקרים השיגו את הדאטה, שכולל גם מסמכים פנימיים של החברה, באמצעות מתקפת פישינג על עובדים ומפרסמים בפלטפורמה. רדיט טוענת שלא נגנב מידע שלא היה ממילא פומבי על המשתמשים.

בינתיים רדיט לא נענתה לדרישות לבטל את התמחור המתוכנן ל-API, למעט החרגה של שני מפתחות אפליקציות שנועדו לספק נגישות למשתמשים שזקוקים להן, כמו כבדי ראייה.

חברת אפולו, שמפתחת אפליקציה צד ג' פופולרית בקרב משתמשי רדיט, ציינה כי התמחור החדש של ה-API יעלה לה כ-20 מיליון דולר בשנה - סכום שלא תוכל לעמוד בו. באפולו, שהודיעה שתחדל בעקבות זאת לפעול בפלטפורמה בסוף החודש, סתרו את האמירות של רדיט על כך שהיא פועלת מול מפתחים חברי קהילות ומשתמשים במטרה לבוא לקראתם. "לא, אתם לא", ציינו שם.