הפגנה בתל אביב נגד המהפכה המשפטית (צילום: JACK GUEZ, Getty images)
הפגנה בתל אביב נגד המהפכה המשפטית | צילום: JACK GUEZ, Getty images

יותר ממאה חברות הייטק יאפשרו לעובדיהן לקיים היום שביתת מחאה בת שעה - יוזמה של עובדי ההייטק עצמם -  בשעה 11:00. השביתה תתקיים ברחבת מתחם שרונה. שם כמה אלפי הייטקיסטים מועסקים במגדל שרונה ובמרחק הליכה ממנו במגדלי אלון ועזריאלי שמהווים, כולם יחד, את אחד הקודקודים של משולש הקורקינטים המפורסם. מוקדים נוספים יהיו ברחוב רוטשילד בתל-אביב ובהרצליה פיתוח.

היום הודיעו היזם והמשקיע, ממציא הדיסק און קי, דב מורן; היזם הסדרתי שאול אולמרט וינון קוסטיקה, ממייסדי WIZ, שהם מתכוונים להגיע למתחם שרונה לדבר עם העובדים השובתים. יותר ממאה חברות הייטק אמרו שיאפשרו לעובדים הרוצים בכך להצטרף למחאה.

"כמו הרבה דברים בהייטק זה היה פשוט רעיון שהתחלנו לגלגל", מספר ל-tech12 שי אנגלברג, עובד למונייד ואחד מכ-20 עובדים הייטק שמארגנים את השביתה היום. "התחברנו ליוזמה של תומר אביטל לשביתה ארצית והתחלנו להפיץ בקבוצות המחאה הקיימות וגם נעזרנו במנהלים שהודיעו שיסכימו לאפשר לעובדים לשבות".

היו מנהלים שפניתם אליהם וסירבו לאפשר?
"לא היו סירובים, אבל כן היו כמה שלא ענו לנו בכלל".

יש לכם מושג לכמה אנשים לצפות היום?
"זו שאלת מיליון הדולר. אני חושב שאם יגיעו 500-1,000 בשרונה ועוד כמה מאות בהרצליה זה יהיה אחלה".

נתקלתם גם בתגובות של עובדים שמתנגדים ליוזמה? יש לא מעט כאלה ברשתות.
"האמת שאני לא ברשתות אז לא ראיתי כל כך. אני מניח שיש וזה בסדר, אני יכול להבין. יש בכל החברות עובדים מכל המפלגות והדעות לכן היה לנו חשוב לציין שזה נטו רצון לשמור על הפרדת הרשויות בישראל מטעמים כלכליים ולא לבחור צד פוליטי".

אם היום יילך בסדר, מה הצעד הבא?
"גם אם לא יילך טוב היום נמשיך הלאה, אני לא חושב שיש לנו את הפריבילגיה לעצור. יש כל מיני דברים נוספים מתוכננים אבל הם בשלבי רעיונות וגיבושים אז אני מעדיף לא לפרט בינתיים".