רכב אוטותל וההודעה שנשלחה למשתמשים (צילום: ליאור באקאלו, tech12)
רכב אוטותל וההודעה שנשלחה למשתמשים. "העדכון משפיע על פעילות האפליקציה" | צילום: ליאור באקאלו, tech12

תקלה באפליקציית של שיתוף המכוניות אוטותל של עיריית תל אביב מנע ממשתמשי אייפון להשתמש בשירות. לפי הודעה שנשלחה למשתמשים התקלה קשורה בעדכון למערכת ההפעלה של האייפון ל-iOS17 שהופצה אתמול. מבדיקות שערכנו משתמשים שביצעו את העדכון והפעילו את האפליקציה קיבלו מסך לבן ולא יכלו לשכור מכוניות.

בהודעה שנשלחה למשתמשים בשעות הצהריים נכתב כי "אתמול אפל פרסמה עדכון למכשירי האייפון iOS17, עדכון זה משפיע על פעילות האפליקציה. בשעות הקרובות יתפרסם עדכון שלנו ועד אז, באם אתם צריכים להשתמש בשירות, אנא אל תעדכנו את האייפון שלכם לגרסה החדשה".

הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה של אפל לאייפון הופצה למשתמשים אמש (שני) ב-20:00, ורבים מהם כבר עדכנו את מכשיריהם. למרות זאת, באוטותל פנו ללקוחות רק היום בבקשה לא לעדכן את הגירסה והזהירו כי העדכון יביא להפסקת פעילות האפליקציה הנדרשת לצורך שימוש בשירות.

מ-GoTo, המפעילה את שירות אוטותל, נמסר: "מועד פרסום עדכון התוכנה למכשירי אפל תלוי באפל בלבד. כנהוג, החברה קיבלה גרסת בטא מבעוד מועד ומצאה כי יש לבצע תיקון באפליקציית אוטותל כדי שתהיה זמינה למשתמשים שמעדכנים גרסה. לאחר תהליך מחקר ופיתוח, פרסמה GoTo גרסה חדשה לאפליקציה המותאמת לגרסת iOS17. תיקון זה יושם באפליקציות נוספות של החברה, בישראל ובאירופה, והוא כבר זמין.

"ייתכן שהגרסה המעודכנת לאפליקציית אוטותל טרם שוחררה ל-AppStore בגלל עומס שנוצר באפל בעקבות עדכון הגרסה החדשה. אנו מקווים שהגרסה החדשה תהיה זמינה למשתמשי מכשירי אפל שעדכנו את התוכנה כבר בשעות הקרובות. בשלב זה יש לקוחות בודדים בשירות שכבר עדכנו את התוכנה במכשיר האייפון ואינם יכולים להפעיל את האפליקציה. החברה מתנצלת בפניהם, תטפל בהם באופן פרטני ותסייע להם ביצירת הזמנות ממוקד אוטותל בטלפון".

אייפון iphone (צילום: shutterstock)
אייפון. אפל הפיצה גרסת בטא של מערכת ההפעלה למפתחים כבר לפני כמה חודשים | צילום: shutterstock

אפל שחררה את הבטא שלה ל-iOS17 כבר לפני מספר חודשים במטרה לאפשר למפתחי אפליקציות לעדכן את היישומים שלהם לקראת הגרסה החדשה. אפל מקבלת פידבק ממפתחים במהלך שלבי הבטא במטרה למנוע מקרים שבהם האפליקציות יפסיקו לפעול עם עדכון מערכת ההפעלה.

שירות אוטותל שפועל בתל אביב ומופעל בשיתוף פעולה עם העירייה מאפשר ללקוחות להתנייד בעיר בעזרת השכרה קצרת טווח של מכוניות החונות בחניות ייעודיות שהקצתה להן העירייה ברחבי העיר. משתמשים רבים נסמכים על השירות בשביל להתנייד בעיר, שנועד היא להוריד את התלות של התושבים ברכבים בתוך העיר.