הפגנה 31.01.23 מחאת ההייטק  (צילום: דינה אנטין, tech12)
מחאת ההייטקיסטים, כעת. מתחדשת למרות הגשם | צילום: דינה אנטין, tech12

מחאת ההייטקיסטים התחדשה הבוקר עם הפגנה נוספת, וגם החסימה של רחוב קפלן בסמוך לשרונה התחדשה למשך כשעה. לאחר ההתרכזות הראשונית באיזור שרונה, צעדו המפגינים על קפלן, לכיוון מערב, למרות גשם שוטף. המשטרה ביקשה מהמפגינים לחזור למדרכה על מנת לשחרר את הכביש ומנעה לבסוף מהצעדה להעמיק לתוך הרחובות המרכזיים בתל אביב. להפגנה הבוקר הגיעו כ-400-500 עובדי הייטק - פחות מהנוכחות הבולטת של השבוע שעבר.

עם פיזור ההפגנה, שהסתיימה בשירת "התקווה", עברו המפגינים למיטאפ שייערך במשרדי חברת למונייד בסמוך לשרונה, שנושאו: "דמוקרטיה בשידור חי, כל מה שרציתם/ן לדעת על ההשלכות המשפטיות והכלכליות של הרפורמה".

הפגנה 31.01.23 מחאת ההייטקיסטים (צילום: דינה אנטין, tech12)
"תביאו מטריות ודגל". מחאת ההייטקיסטים, הבוקר | צילום: דינה אנטין, tech12

"תביאו מטריה ודגל"

למרות התחזיות למזג אוויר גרוע, החליטו מארגני המחאה להמשיך כמתוכנן. "מבול של הייטקיסטים ברחובות!", הבטיחו מארגני המחאה, "גם מזג האוויר לא ירתיע ולא יעצור אותנו - פשוט כי יותר מדי מונח על כף המאזניים". ההפגנה מתרחשת על פי המארגנים ב-16 מוקדי הפגנות בכל הארץ. "גם בגשם וגם בקור - על ישראל נצא לשמור! תביאו מטריה ודגל, תכינו שלט והצטרפו אלינו בכל הארץ!", קראו המארגנים.

הפגנה 31.01.23 מחאת ההייטק  (צילום: tech12)
ההפגנה הבוקר. נוכחות פחות בולטת מהשבוע שעבר | צילום: tech12

המיט-אפ בנושא ההשלכות של המהפכה המשפטית משודר מחברת למונייד ויועבר על ידי היזם עידן טנדלר (יו"ר Place-IL), ד"ר עו"ד רעות פינגר דסברג (אוניברסיטת תל-אביב, ראש תחום משפט וממשל במרכז מנור מבית יוזמת המאה) ופרופ' עומר מואב (אוניברסיטת רייכמן ואוניברסיטת ווריק).

_OBJ

 

 

בשבוע שעבר תוכננה פעילות מחאה בשלושה מוקדים (שניים בתל-אביב ואחד בהרצליה), אבל עובדי הייטק ממקומות נוספים בארץ, בהם נתניה, רמת גן, רעננה ורחובות, הצטרפו לוקאלית. הפעם המחאה מתוכננת מראש למספר גדול של נקודות: מספר מוקדים בתל-אביב, רמת גן, הרצליה, חיפה, רעננה, הוד השרון, יוקנעם, נתניה, איירפורט סיטי, ירושלים, קיסריה, כפר סבא, פתח תקווה, יבנה ואפילו מעבר לים בעמק הסיליקון.