אלון כהן, CEO ב-nsKnox (צילום: nsKnox, יחצ)
אלון כהן. "סבב גיוס זה מהווה עדות אמיתית לחשיבות של מה שאנו עושים" | צילום: nsKnox, יחצ

אחת מההונאות המוכרות ביותר בעולם הקיברנטי מכונה BEC. זה עובד בערך ככה: מישהו מצליח להשתלט או להתחזות לתיבת המייל של בכיר בחברה. הוא שולח מייל לסמנכ"ל הכספים ומבקש העברה בהולה של כסף, והרבה פעמים, הסמנכ"ל נופל בפח. לפעמים ההונאה קורית ב-SMS או אפילו בשיחת קול. וזו רק שיטה אחת שלח הונאה. יש גם איום של עובד מבפנים שמבצע מעילה באמצעות העברת כספים, ע"ע אתי אלון. ויש תוקפים שיודעים להשתלט על המערכות הארגוניות כדי להעביר לעצמם כסף.

חברת nsKnox היא סטארט אפ שמתמודד עם אתגר ההונאות על ידי תהליך וידוא ואימות מספרי חשבון בנק. "החברה פתחה טכנולוגיה לאבטחת תשלומים יוצאים ונכנסים מפני הונאה, נמסר מ-nsKnox: "הפתרונות של nsKnox מזהים ומונעים התקפות תשתיות פיננסיות, הנדסה חברתית, פריצה לדוא"ל עסקי (BEC), הונאות פנימיות ומתקפות הונאה מתמשכות אחרות".

המערכת של nsKnox. יודעת לוודא מי הדמות המסתורית מאחורי החשבון 

המערכת משמשת את הארגון בעת פתיחת חשבון ספק, או בעת שינוי מספר חשבון ספק. היא מתממשקת עם מגוון מקורות מידע צד ג', וגם מבקשת ממנו לקבל ולהעביר סכום כסף קטן של כמה דולרים, וכך מוודאת מי היישות מאחורי החשבון. הניטור ממשיך באופן רציף גם אחר כך - למשל אם עובד משנה את מספר המוטב אבל לא את שם המוטב. nsKnox נוסדה ב-2015 וכעת החברה מדווחת על גיוס הון של 17 מיליון דולר, מה שמביא את סך הגיוסים בחברה ל-35.6 מיליון דולר. בגיוס השתתפו קרן ההשקעות האמריקאית לינק ונצ'רס וזרוע ההשקעות של חברת הביטוח הראל. כן השתתפו בסבב M12 (מיקרוסופט), וקרן ויולה.

"החברה פיתחה טכנולוגיה לאבטחת תשלומים יוצאים ונכנסים מפני הונאה, נמסר מ-nsKnox: "הפתרונות של nsKnox מזהים ומונעים התקפות תשתיות פיננסיות, הנדסה חברתית, פריצה לדוא"ל עסקי (BEC), הונאות פנימיות ומתקפות הונאה מתמשכות אחרות"

"בתנאי השוק הנוכחיים, סבב גיוס זה מהווה עדות אמיתית לחשיבות של מה שאנו עושים ב-nsKnox ולדרישה הגוברת לאימות חשבונות בנק ופתרונות אבטחת תשלומי B2B וציות", אמר מייסד ומנכ"ל nsKnox אלון כהן.

"המשימה של nsKnox היא להגן על תשלומי B2B, בין אם הם יוצאים או נכנסים, מפני תוקפים חיצוניים כמו גם ממקרי הונאה פנים-ארגוניים. עשינו קפיצת מדרגה משמעותית השנה, סיפקנו פתרונות אבטחת תשלומים לעשרות לקוחות ארגוניים גלובליים חדשים והגדלנו את ה-ARR (הכנסה שנתית צפויה) ביותר מ-125%. המימון יאפשר לנו להמשיך ולפתח את הפלטפורמה שלנו לתאגידים ולהרחיב את השירותים שלנו לבנקים".

צוות nsKnox (צילום: יח"צ)
צוות nsKnox. "גייסנו עמוק לתוך המשבר בגיוס שהוא אפ ראונד" | צילום: יח"צ

כהן הוסיף: "אין בעולם מאגר אחד עולמי שיכול לאמת זהות של חשבון בנק. אנחנו בונים מאגר כזה ובשבוע האחרון למשל 48% מהאימותים במערכת היו אימותים חוזרים". כהן הוסיף: "אין בעולם מאגר אחד עולמי שיכול לאמת זהות של חשבון בנק. אנחנו בונים מאגר כזה ובשבוע האחרון למשל 48% מהאימותים במערכת היו אימותים חוזרים". 

לחברה 45 עובדים, רובם במרכז הפיתוח בישראל. "גייסנו עמוק לתוך המשבר בגיוס שהוא אפ ראונד (מייצג עליייה בשווי - א"ז) אבל אפ ראונד קטן. היינו יכולים לגייס יותר אבל אנחנו חברה צנועה שמאמינה בלהתקדם עקב אחר אגודל", סיכם כהן.