ביבי נתניהו (צילום: Lior Mizrahi/Getty Images)
ראש הממשלה נתניהו. נוהג להגיע לכנס בקביעות | צילום: Lior Mizrahi/Getty Images

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביטל את הגעתו הפיזית המתוכננת לכנס הסייבר "סייברטק" שייערך השבוע בגני התערוכה בתל-אביב. נתניהו מגיע לכנס כמעט מדי שנה וגם השנה אמור היה לדבר על הבמה ביום שלישי. אלא שהבוקר קיבלו מנהלי הכנס הודעה שנתניהו לא יגיע ובמקום זאת ישלח סרטון וידיאו עם דבריו.

גורמים בתעשייה העריכו שהביטול הוא על רקע מחאת עובדי הטק נגד הרפורמה המשפטית המתוכננת והפגיעה לדבריהם בדמוקרטיה. בקבוצות המארגנות תיכננו למחות בזמן נאום נתניהו בסייברטק. במשרד ראש הממשלה  אמרו בתגובה כי "בשל שיקולי לו"ז, ראש הממשלה לא יוכל להגיע לכנס הסייברטק, ויישלח וידאו עם דבריו לאירוע. ראש הממשלה נתניהו רואה חשיבות רבה בקידום וחיזוק הסייבר בישראל, תחום אותו הוא מחזק במשך שנים".

עוד ינאמו בכנס נשיא המדינה יצחק הרצוג, ראש המוסד דוד ברנע ושר הכלכלה ניר ברקת. בקבוצות המחאה של ההייטקיסטים מתכננים נוכחות ערה גם בזמן נאומו של ברקת.

מחאת ההייטקיסטים ברחוב קפלן בתל אביב, ינואר 2023 (צילום: ליאור באקאלו)
מחאת ההייטק בשרונה. מתכננים להחריף את הצעדים | צילום: ליאור באקאלו

ענף ההייטק לוקח חלק יותר פעיל וקולני במחאה נגד הרפורמות בשבועות האחרונים, אם באמצעות הפגנות -הגדולה שבהן נערכה ביום שלישי האחרון, ואם בצעדים כמו רישום החברה או הנכסים מחוץ לישראל. מארגני קבוצות המחאה מתכננים להחריף אותה בשבועות הקרובים. בכנס ינאם גם אסף רפפורט, מייסד ויז, שצפוי לדבר על הרפורמה המשפטית והשלכותיה על הענף.