מירב אורן  (צילום: נוי ערקובי, יחצ)
מירב אורן, מנכ"לית סולוטו. רגע קשה במיוחד | צילום: נוי ערקובי, יחצ

אחרי האקזיט, מגיעה הסגירה: אשוריון, שרכשה את סולוטו הישראלית לפני כמעט עשור, החליטה לסגור את הסניף הישראלי, שבו עובדים 120 עובדים - שיפוטרו. 40 עובדים ימשיכו לעבוד בחברה עד סוף השנה, וכל 120 העובדים יקבלו לדברי החברה מענקי פרישה מורחבים - "מעל הסטנדגט הנהוג בתעשיה". הסיבה לסגירת מרכז הפיתוח הישראלי לדברי אשוריון היא תהליכי רה-ארגון פנימיים, הכוללים צמצומים בכוח האדם הגלובלי ושינויים במיקוד העסקי וביעדי הצמיחה של החברה.

סולוטו הוקמה בשנת 2008 ע"י תומר דביר וישי גרין במטרה לזהות ולתמוך בבעיות טכניות מרחוק, והפכה למוכרת בכל בית בישראל לאחר שזכתה בתחרות היוקרתית Techcrunch Disrupt. ב-2013 נמכרה החברה לאשוריון בכ-120 מיליון דולר ואחד המרוויחים מהאקזיט הזה היה ראש הממשלה לשעבר, נפתלי בנט, שהיה אחד המשקיעים בחברה וההערכה היא שקיבל כמה מיליוני דולרים נוסף על השקעתו בחברה. 

אשוריון היא מחברות ה-Tech Care המובילות בעולם, ומאז שהצטרפה סולוטו לאשוריון היא הפכה למרכז הפיתוח המוביל של החברה, אשר היה אחראי על מגוון רחב של מוצרים.

"ההחלטה לסגור את המשרדים בתל אביב ולהיפרד מהצוות שתרם רבות להצלחה ארוכת השנים של החברה שלנו אינה קלה", מסר ג'ון לאונרד, סגן נשיא חברת אשוריון, "הצוות בסולוטו היה חלק חשוב בצמיחה שלנו ובהצלחה שלנו מאז נרכשה החברה ב-2013".

מנכ"לית סולוטו, מירב אורן, הוסיפה: "בצער רב נאלצנו היום לבשר לכל אנשי הצוות העובדים עמנו בסולוטו, על החלטתה של אשוריון לסגור את מרכז הפיתוח הישראלי. מדובר באנשים שמאמינים בחברה ובמוצר ויחד נתנו את ליבם ויכולותיהם מדי יום בכדי ליצור את המוצר הטוב ביותר למשתמשים שלנו. לאורך שנים ריכזנו בסולוטו את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחומם, המהווים את חוד החנית של תעשיית הטכנולוגיה בישראל ושמרנו על תרבות יחידה במינה. עבורי באופן אישי, מדובר ברגע קשה במיוחד. אנו מחוייבים לעשות את כל המאמצים על מנת לתמוך ולסייע לכל אחד ואחת למצוא מקום עבודה מעולה שיהנה מהיכולות והכישורים שלהם".

חברת סולוטו זוכה בתחרות של טק קראנץ' (צילום: TechCrunch)
הזכיה של סולוטו ב"טקראנץ' דיסראפט" | צילום: TechCrunch

תומר דביר, ממקימי סולוטו, מסר "נעצבתי מאד על ההחלטה. הקמנו צוות מקצועי עם תרבות ייחודית שבמשך 14 שנים יצר, השפיע על התעשיה המקומית, על אשוריון ועל מאות מליוני לקוחות בכל העולם.למרות הכאב אני יודע שאנשי הצוות ייקחו עמם את הכישרון, התרבות והגישה הייחודית לחברות בנות המזל בהן ימשיכו את דרכם."