צוות דיג סקיוריטי, DIG SECUTITY (צילום: סטודיו זום, יחצ)
דיג. "אנחנו מרגישים שעכשיו הגיע השלב הנכון לצאת לאור ולהראות את מה שיש לנו לתת" | צילום: סטודיו זום, יחצ

מתקפות הסייבר והכופרה משתוללות בעולם המערבי, ומותירות את הארגונים והחברות הגדולות חסרי אונים למרות עשרות כלי הגנת סייבר שהם מצטיידים בהם. המערכת של הסטארט אפ דיג סקיוריטי (Dig Security), שנחשפת היום לראשונה, עשויה להיות התשובה לבעיה שעד כה לא היה לה פתרון. "מנהלי אבטחת מידע חוזרים ומדברים על אותה הבעיה", אומר דן בנימין, מנכ"ל החברה, "חברות לא יודעות אילו נתונים יש להן בענן, היכן בדיוק הם נמצאים ואיך להגן עליהם". החלק האחרון הוא החידוש שמביאה דיג סקיוריטי: יכולת להתמודד עם מתקפת סייבר בזמן אמת, להגן על הנתונים ולהדוף את התוקפים.

זו אולי הסיבה שחברת הגנת הסייבר הגדולה בעולם קראודסטרייק (CrowdStrike) החליטה להשקיע בדיג סקיוריטי השקעה אסטרטגית, השקעה ראשונה שלה מסוג זה בשוק הישראלי. החברה מודיעה היום על השלמת סבב גיוס ראשון בהיקף של 11 מיליון דולר, שהובל על ידי קרן הסייבר Team8 Capital. לצד קראודסטרייק משתתפת בסבב כהשקעה אסטרטגית גם חברת סייברארק הישראלית שזו ההשקעה הראשונה שלה מקרן ההשקעות שהקימה לאחרונה. כמו כן, משתתפת בגיוס גם קרן Merlin Ventures ואנג'לים, בהם ניר פולק ממייסדי Exabeam, ניצן שפירא ממייסדי Epsagon ותום קיללאיה יו"ר MongoDB.

הטכנולוגיה של דיג סקיוריטי נותנת לארגון יכולת לזהות אירועי סייבר ולהגיב עליהם בזמן אמת, כשההתמקדות היא בהגנת הנתונים של הארגון (Data Detection and Response). "עד היום רוב פתרונות אבטחת הסייבר התמקדו בעולמות ה-on prem", אומר בנימין, "אבל רוב הארגונים הפכו להיות פרושים על שירותי ענן עם 20 סוגים שונים של אחסון נתונים. הפוקוס שלנו הוא בלתת מענה לעולם החדש הזה, שרוב הארגונים לא מצליחים לענות על השאלות הבסיסיות כמו איזה דאטה יש לי בענן, מי צורך אותו וכמובן איך מגנים עליו".

דן בנימין, מנכ"ל החברה: "הפוקוס שלנו הוא בלתת מענה לעולם החדש הזה, שרוב הארגונים לא מצליחים לענות על השאלות הבסיסיות כמו איזה דאטה יש לי בענן, מי צורך אותו וכמובן איך מגנים עליו"

אתם נכנסים לשוק שבו יש לא מעט חברות שמציעות פתרונות הגנת סייבר בענן.
גד אקוקה, סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה: "אנחנו שמים דגש על איזורים שבהם אנחנו פחות שומעים שחברות אחרות עוסקות. אנחנו מאתרים בזמן אמת פעולות חריגות שנעשות על הדאטה, ואז מתריעים עליהן וגם חוסמים. זה ממש חלק מההגנה, לא רק הצגת הנתונים, כך שנותנים מענה לכל עולם בעיות הדאטה מקצה לקצה. זה מה שמבדיל אותנו מאחרים: יש אולי הרגשה שיש הרבה מתחרים אבל עוד לא נתקלנו בהם ראש בראש. השוק הזה מאוד צעיר ורוב החברות שפועלות בו הן סטארט אפים בשלבים מוקדמים. אני מאמין שנתחיל להיתקל במתחרים בטווח של שנה וחצי מהיום אבל כרגע לא מרגישים באמת תחרות".

דיג סקיוריטי הוקמה בשנת 2021 על ידי דן בנימין, גד אקוקה ועידו עזרן, מנהל המחקר והפיתוח. השלושה הם בוגרי יחידות טכנולוגיות בצבא ובעלי ניסיון בתחום הסייבר, שהקימו כבר סטארט אפים בעבר. בנימין ועזרן הכירו בשירותם הצבאי ב-8200, בין השאר תחת פיקודו של נדב צפריר, מייסד Team8. את אקוקה הכיר בנימין כשעבדו בחטיבת Cloud for Startups של חברת גוגל, ומשם החליטו לצאת לדרך משותפת.

 

דיגסקיוריטי, DIG SECURITY, מייסדי החברה מימין- גד, דן ועידן (צילום: סטודיו זום, יחצ)
מייסדי החברה מימין: גד אקוקה (סמנכ"ל טכנולוגיות), דן בנימין (מנכ"ל) ועידו עזרן (מנהל המחקר והפיתוח) | צילום: סטודיו זום, יחצ

בשנה מאז שהוקמה פעלה החברה מתחת לרדאר. "רצינו להתרכז בבניית הצוות והמוצר ופחות בעולמות הביזנס והשיווק", אומר אקוקה, "אנחנו מרגישים שעכשיו הגיע השלב הנכון לצאת לאור ולהראות את מה שיש לנו לתת". החברה מנהלת כיום מספר ניסויי POC בחברות אנטרפרייז, כשאחדים מהניסויים הפכו ללקוחות משלמים. החברה מעסיקה כיום 30 עובדים במשרדים בתל אביב ומתכננת להגדיל משמעותית את מספר עובדיה עד סוף השנה.

לירן גרינברג, מייסד ושותף מנהל ב-Team8: "הגישה הפרואקטיבית של דיג סקיוריטי, המאתרת ומגיבה לאיומים על מידע בענן, היא בדיוק מה שהשוק צריך. אבטחת נתונים בענן נמצאת בראש סדר העדיפויות של רוב מנהלי אבטחת המחשבים כיום"

לירן גרינברג, מייסד ושותף מנהל ב-Team8: "הגישה הפרואקטיבית של דיג סקיוריטי, המאתרת ומגיבה לאיומים על מידע בענן, היא בדיוק מה שהשוק צריך. אבטחת נתונים בענן נמצאת בראש סדר העדיפויות של רוב מנהלי אבטחת המחשבים כיום".

מייקל סנטואנס, סמנכ״ל הטכנולוגיות בקראודסטרייק: "ארגונים שאין להם שליטה מלאה על התשתיות שלהם חשופים לאתגרים בהגנה על המידע שלהם. דרך הקרן שלנו, אנו מצפים לתמוך במסע של דיג סקיוריטי ליצירת שקיפות נתונים, שיפור אבטחת נתונים בענן ויצירת הגנה".

שי מישל, מנהל TLV Merlin Ventures: "ביזור המידע הארגוני בענן הולך ומתגלה כאחת מנקודות התורפה הכואבות ביותר באבטחת המידע הארגוני. דיג סקיוריטי מעניקה לארגונים פתרון חדש המבטיח כי נתוני החברות בעננים ציבוריים יהיו מוגנים וערוכים למתקפות. החברה נמצאת בצמיחה משמעותית, חווה ביקושים גבוהים למוצריה ומניעה מהפך בתעשייה".