אקספלוריום Explorium
אתר אסקפלוריום. מספקת דאטה עבור מפתחים של אלגוריתמיקה ב-AI

חברת מדע הנתונים אקספלוריום (Explorium) תפטר כ-10% מעובדיה, כך נודע ל-tech12. אקספלוריום מעסיקה כ-150 עובדים, מהם כ-100 בתל אביב והיתר בסן פרנסיסקו וניו יורק, וכעת זימנה לשימוע לפני פיטורים בין 10 ל-15 עובדים.

אקספלוריום ניגשת למהלך מתוך רצון להתייעל לאור המצב בשווקים והצורך לחתוך בעלויות, אבל מהחברה נמסר כי הם בוחנים השמה של העובדים בתפקידים אחרים פנימית. בעקבות פניית tech12 מסר מאור שלמה, מנכ"ל החברה, כי "כמעט כל חברה בשוק עכשיו שואפת להתייעל - ועם כמה שזה כואב, וזה מאוד מאוד כואב - גם אישית וגם מקצועית, ככל הנראה נצטרך לשחרר אנשים".

אקספלוריום נוסדה בסוף שנת 2017 על ידי שלמה, שמכהן כמנכ"ל, אור טמיר (סמנכ"ל תפעול) ועומר הר (סמנכ"ל טכנולוגיות). החברה גייסה עד היום 129 מיליון דולר, כאשר הסבב האחרון נסגר במאי 2021 ועמד על 75 מיליון דולר. הגיוס הובל על ידי קרן אינסייט פרטנרס והשתתפו בו גם זאב ונצ'רס, וינטג',
F2 וקרנות נוספות.

אקספלוריום פיתחה פלטפורמה שמספקת דאטה רלוונטי, חיצוני ממקורות רבים, עבור מפתחים של אלגוריתמיקה בתחום ה-
AI. המידע הרלוונטי עוזר לחברות לבנות מודלים מדוייקים יותר. כך הסביר מאור שלמה, המנכ"ל, לפודקסט "30 דקות או פחות": "האתגר שאנחנו מסייעים בו הוא למצוא מהו הדאטה הנכון להכניס לכלי אנליזה כדי להפוך אותם למוצלחים יותר ופרדקיטיביים יותר. אקספלוריום מחברת משתמשים עם הדאטה שהם צריכים בשביל לפתור את הבעיות שהם מתמודדים איתם".

בהודעת הגיוס של החברה במאי לפני שנה החברה מסרה כי בשנה החולפת היא הכפילה את לקוחותיה ואת הכנסותיה פי 4.