מייסדי vesttoo וסטו (צילום: יחצ)
המייסדים של וסטו. מימין: בן ציקל, יניב ברטלה ואלון ליפשיץ | צילום: יחצ

אחרי הונאת הענק – מנכ"ל וסטו יניב ברטלה הולך הביתה. דירקטוריון החברה הודיע אמש לברטלה כי הוא ומייסד אחר של וסטו, אלון ליפשיץ, לא יוכלו לשוב לחברה עד להודעה חדשה. מי שייקח את המושכות בחברה עד למינוי מנכ"ל חדש הוא הדירקטור עמי ברלב.

בחודש שעבר גילה דירקטוריון החברה הונאה גדולה במערכותיה והתחייבות פיננסיות גדולות שלא היה מאחוריהן דבר. הפרשה יצרה גלים בעולם הביטוח, וחברות שהשתמשו במערכות של וסטו לצרכי ביטוח משנה, גילו שהן למעשה חשופות.

השבוע פורסם כי החברה החליטה לפטר 75% מכוח האדם, כ-150 עובדים. אחרי המהלך היא תעסיק רק כמה עשרות בודדות של עובדים, שאמורים לשמור על מערכות הליבה מתפקדות. לפני המהלך העסיקה וסטו כ-200 עובדים. משרד רואי החשבון שמלווה את וסטו, עוד מלפני הפרשה, הוא ארנסט אנד יאנג, ואת החקירה הישראלית של הפרשה מוביל משרד עורכי הדין מיתר.

"בוצעה חקירה חיצונית"

מווסטו נמסר: "כתוצאה מהחקירה החיצונית שהוזמנה על ידי הדירקטוריון ובוצעה על ידי גורמי מקצוע בינלאומיים וממצאיה שהתבררו - החליט הדירקטוריון כי החל מ-1 באוגוסט, אלון ליפשיץ ויניב ברטלה הוצאו לחופשה בתשלום וכי הם יוזמנו לשימוע כדין. עמי ברלב, דירקטור בחברה, בשילוב עם צוות יועצים מומחים בתחום, יסייעו לחברה בכל הנדרש ויובילו את תהליך המעבר עד למינויו של מנכ"ל חדש בתקופה הקרובה".