מייסדי לייטריקס - מעודכן (צילום: ריקי רחמן, יחצ)
מייסדי לייטריקס. את המפוטרים תלווה חברת השמה | צילום: ריקי רחמן, יחצ

לייטריקס (Lightricks) הירושלמית מפטרת 80 עובדים, עיקרם מישראל, המהווים 12% מכוח האדם שלה, כך ממידע שהגיע לידי tech12 ואושר על ידי החברה. לחברה יש כיום כ-680 עובדים בישראל, ארה"ב, סין ולונדון ומרבית המפוטרים - כ-70 במספר - הם מקרב העובדים בישראל. מלייטריקס נמסר כי היא תסייע לעובדים באיתור משרה חדשה באמצעות חברה השמה שתלווה אותם.

לייטריקס הוקמה ב-2013 כחברה שמפתחת אפליקציות עיבוד תמונה מתקדמות לקהל מקצועי וחובבני כאחד. היא גייסה במהלך השנים מעל ל-300 מיליון דולר ולאחרונה הודיעה על שינוי כיוון, במסגרתו תהפוך לחברה שמציעה מגוון רחב של כלים ליוצרי תוכן ולא תתמקד רק באפליקציות. סבב הגיוס האחרון של החברה נערך בספטמבר 2021 ולקחו בו חלק קרנות כמו כללטק, Hanaco, קומרה, ויולה ואלטשולר שחם והוא נעשה לפי הערכת שווי של 1.8 מיליארד דולר.

"על רקע המשבר הכלכלי הגלובלי המתמשך, הודענו היום לעובדים כי אנו נערכים עם תוכנית התייעלות במטרה להקטין את שריפת המזומנים, על מנת למנוע צורך לגייס כספים בשנים הקרובות"

כיום היא מפתחת כלים לעריכה, עיבוד, עיצוב ומוניטיזציה ליוצרי תוכן, המטרה להרחיב את סט הפתרונות עבור ניהול התוכן של היוצרים. בין השאר הודיעה לאחרונה על רכישת חברה אמריקנית בתחום ועל שיתופי פעולה אסטרטגיים עם יוצרים מוכרים, ביניהם משפחת דמיליו שזכתה לתהילה בטיקטוק.

מלייטריקס עצמה נמסר: "על רקע המשבר הכלכלי הגלובלי המתמשך, חברת לייטריקס הודיעה היום לעובדיה, כי היא נערכת עם תוכנית התייעלות במטרה להקטין את שריפת המזומנים שלה על מנת למנוע צורך לגייס כספים בשנים הקרובות. במסגרת התוכנית, החברה תצמצם בהוצאות, בהתאם לאסטרטגיית הצמיחה שלה, תוך התמקדות בפרויקטים שיקדמו את הפיכתה לפלטפורמה רחבה עבור יוצרי תוכן. בין היתר החברה תסיים העסקתם של כ-80 עובדים, המהווים כ-12% מעובדי החברה וכן תצמצם בהוצאות שיווק ותפעול".

זאב פרבמן, מייסד שותף ומנכ"ל לייטריקס (צילום: ריקי רחמן, יחצ)
זאב פרבמן, מייסד שותף ומנכ"ל. הסבב האחרון נעשה לפי שווי של 1.8 מיליארד דולר | צילום: ריקי רחמן, יחצ

מנכ"ל החברה ומייסד שותף, ד"ר זאב פרבמן מסר: "בעקבות מצב השווקים והמשבר הכלכלי העולמי, עלינו להבטיח את הצלחת החברה לטווח הארוך, תוך מימוש האסטרטגיה שלה ושמירה על היציבות הפיננסית הנוכחית ולכן אנו פועלים כעת. החלטנו לעצור פרויקטים שאינם תומכים באסטרטגיה שלנו ולהאיץ פרויקטים אחרים וכתוצאה אנו נאלצים לקצץ חלק מהמשרות בחברה. אנו נקצץ בהוצאות השיווק והתפעול שלנו, אך נעשה זאת תוך שמירת תנאי ההעסקה של העובדים בחברה. אנו מחויבים ללוות את העובדים מהם אנו נפרדים ונסייע להם במציאת עבודה".