טריפאקשנז מתוך האתר
האתר של טריפאקשנז. משקיעים ויזמים ישראלים

חברת TripActions שיזמיה ישראלים, הגישה ל-SEC (רשות ניירות הערך האמריקאית) תשקיף חסוי לפני הנפקה, כך על פי הביזנס אינסיידר. זהו אירוע משמעותי בבצורת ההנפקות הנוכחית ואחרי ששורת חברות טק ביטלו או דחו את כוונות ההנפקה שלהן (אי-טורו, סייבריזן, מובילאיי וטומורו IO למשל).

עוד חריג הוא הסכום: על פי הדיווח החברה מכוונת להנפקה לפי שווי של 12 מיליארד דולר דולר, מול השווי בגיוס הפרטי האחרון שלה: 7.25 מיליארד דולר באוקטובר 2021.

ההנפקה, אם תצא לפועל, מתוכננת לרבעון השני 2023. טריפ אקשנס נוסדה על ידי אילן טוויג ואריאל כהן והיא חברה אמריקאית שפועלת מפאלו אלטו. 

החברה פועלת בתחום הטיסות והנסיעות העסקיות ומספקת לארגונים פתרון גמיש להזמנה של טיסות ומלונות, עם מערכת תמריצים שמעודדת עובדים לחסוך בעלויות.

בעת הגיוס הפרטי האחרון החברה מסרה כי כתוצאה מהקורונה, קרוב לשני שליש מהעסקים בודקים כיום אפשרות למעבר, או שהצטיידו כבר בפתרונות לניהול נסיעות עסקיות. מלבד ההזמנת הכרטיסים החברה מספקת גם פתרון ניהול הוצאות בעת הנסיעה העסקית.

טריפ אקשנס משרתת מעל ל-800 חברות ביניהן פינטרסט, זום, סאונד קלאוד, מוזילה ואחרות. בין הקרנות שהשקיעו בחברה: זאב ונצ'רס, גרופ 11, לייטספיד, אנדריסן הורוביץ, Greenoaks ואחרות.