מייסדי LayerX (צילום: LayerX, יח"צ)
מייסדי LayerX, דוד ויסבורד (מימין) ואור אשד | צילום: LayerX, יח"צ

בועה או שוק ענק שמחכה להיכבש, עוד מוקדם להגיד, אבל מתחרה נוספת נכנסה לשוק ה"דפדפנים הבטוחים", כך נודע ל-tech12.

נזכיר כי מדובר בקטגוריה חדשה יחסית בסייבר, עם שתי חברות ישראליות בולטות, טאלון ואיילנד, שמנסות להמציא שוק חדש. הרעיון הוא לפתח דפדפן תאגידי שכולל בתוכו רכיבי אבטחה שונים כגון ניטור אתרים מזיקים, זיהוי פישינג, מניעת דלף מידע, VPN, אחסון סיסמאות וכדומה.

המתחרה החדשה מכונה LayerX ועל פי מקורות בשוק גייסה כ-8 מיליון דולר בגיוס הנבטה (סיד) שנסגר לפני כמה חודשים. לייר-איקס נוסדה בראשית הדרך תחת השם Mirovia Security. למעשה, יזם החברה אור אשד התחיל לעבוד על הרעיון כבר ב-2020, אך בהתחלה התמקד בפתרון AI לזיהוי פישינג. רק מאוחר יותר, החברה הבינה שהדרך הטובה ביותר ליישם את הפתרון היא דרך הדפדפן.

הגישה של לייר-איקס היא להוסיף תוסף אבטחה לדפדפן הכרום הארגוני ולא להחליף אותו כליל, כמו שרוצות טאלון ואיילנד. יש לכך יתרונות של קלות התקנה וכניסה לארגונים אך עומק הפתרון הטכנולוגי מוגבל יותר

אבל כאן חשוב להדגיש נקודה: הגישה של לייר-איקס היא להוסיף תוסף אבטחה לדפדפן הכרום הארגוני ולא להחליף אותו כליל, כמו שרוצות שתי הגדולות שהוזכרו. יש לכך יתרונות של קלות התקנה וכניסה לארגונים - שרואים בהחלפת דפדפן משוכה גבוהה. מנגד, עומק הפתרון, מבחינה טכנולוגית, הוא יותר מוגבל. יש עוד חברה שנקטה בגישה דומה, Seraphic security - שמוביל אילן ישועה, וגם היא בחרה בגישת התוסף.

יזמי לייר-איקס סירבו לשתף פעולה עם הידיעה אך מרישומי החברה ניתן ללמוד כי בחברה השקיעו מספר קרנות בניהן גלילות, קרן מתמחה בסייבר - שגם קיבלה מושב בדירקטוריון. עוד השקיעה קרן היזמים INT3, וקרן יזמים צעירה יחסית בשם GuideStar ונצ'רס, שמובלת על ידי ברק גולדשטיין (יזם בונבו, שנמכרה לסיילספורס). עוד השקיעו בחברה היזמים גל בן דוד ואלון ארבץ', אנשי סייבר שמכרו לא מזמן את אינטסייט ל-Rapid7, ועוד כמה יזמים מוכרים כמו אלון כהן ובוריס ויינברג. השותף של אשד להקמת החברה הוא דוד ויסבורד, שמכהן בה כ-CTO. לייר-איקס מתכוונת להיחשף בשבועות הקרובים.

עדכון (3.10), החברה דיווחה על הגיוס רשמית, בגובה 7.5 מיליון דולר. השתתפו בו גם הקרנות: כמהין ונצ'רס (קרן חדשה של מנהלי אבטחת מידע), Finsec Invoation Lab מקבוצת מסטארקארד, ו-Enel X.