תום ליבנה (צילום:  N12)
תום ליבנה. "אחרי הצעד הזה ידברו איתנו בגובה העיניים" | צילום: N12

אחרי שהצהיר שיירד מהארץ בעקבות הרפורמה המשפטית ולא ישלם כאן מסים, נפגש היום בצהריים תום ליבנה, מייסד ורביט, עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ'. הפגישה ארכה כשעה והתקיימה בלשכת השר בתל-אביב. בסיומה נמסר כי נערכה "ברוח טובה".

ליבנה התראיין שלשום לחדשות 12 וקרא למקביליו בענף ההיי-טק "לעזוב את הארץ" כדי לשדר מסר לממשלה הנבחרת: "להפסיק להיות תושבים במדינת ישראל ולהפסיק לשלם פה מסים. לאחר שאנחנו, הקטר של הכלכלה, נעשה את הצעדים האלה, אני חושב שיבואו לשולחן וידברו איתנו קצת יותר בגובה העיניים". עוד הוסיף: "אם כולם ינהגו כמוני, אז לא יהיה מאיפה לשלם לחרדים ולכל האוכלוסיות השונות והמגוונות את כל מה שהממשלה הזאת רוצה לתת, ולהרוס את הדמוקרטיה. לא אתן לזה יד".

"אין לנו ארץ אחרת"

בתגובה צייץ שר האוצר סמוטריץ': "אחים אנחנו. מקווה שתחזור בך. אין לנו ארץ אחרת ועם אחר ומדינה אחרת. בכל אופן, מבטיחים לשמור בעזרת השם על ישראל יהודית ודמוקרטית, חזקה ומשגשגת כלכלית, כדי שתמיד יהיה לך ולכל יהודי בית לחזור אליו". ליבנה ענה שישמח להיפגש וסמוטריץ' צייץ: "בשמחה".

ההייטקיסטים המוחים שמים במרכז את הנושא הכלכלי ומדגישים שעיקר הדאגה שלהם נסובה סביב הכסף הזר שמוזרם להייטק הישראלי, כמה עשרות מיליארדי דולרים בשלוש השנים האחרונות. קרנות זרות, הם טוענים, יחששו להעביר כספים לחברות ישראליות בשל אי-הוודאות הפוליטית והכלכלית במדינה ובהדרגה יותר ויותר חברות מקומיות יירשמו בארה"ב ולא בישראל.