חברת פונדו Fondue (צילום: פונדו, יחצ)
עובדי פונדו. החברה גייסה עד היום 10.5 מיליון דולר | צילום: פונדו, יחצ

כל חדשות ההייטק, כל יום, ישירות אצלכם במייל. הירשמו לניוזלטר שלנו כאן >>>

חברת פונדו (Fondue) הישראלית נרכשת על ידי Postscript האמריקאית, בעסקת מיזוג שרובה במניות. שווי החברה הממוזגת יעמוד על עשרות מיליוני דולרים, בטווח הנמוך. מאחר שרוב התמורה תתקבל במניות של החברה הרוכשת, שהינה חברה פרטית, לא מדובר באירוע הנזלה משמעותי עבור בעלי המניות בפונדו.

פונדו נוסדה בשנת 2021 ונחשפה ב-tech12. החברה עוסקת בתחום הקופונים לסוחרים קטנים בעולם המקוון ומאפשרת להם להמיר את ההנחה לפני העסקה, להנחה אחרי העסקה. כאן נכנסת לתמונה כלכלה התנהגותית - במקרים מסוימים הלקוח מעדיף לקבל הנחה לרכישה הבאה במקום Cash back על העסקה ולעיתים אף לוותר על ההטבה.

אורן צ'רנוף, המייסד והמנכ"ל של פונדו, התייחס בעבר לפתרון של החברה: "במודל הקופונים הקונה מקבל הנחה לא משנה מה, גם אם הוא לא זקוק לה. עם פונדו, הלקוח חייב To claim it. מי שלא אכפת לו מארבעה דולרים לא יבקש החזר, ומי שכן - כן. הדבר השני הוא שאנחנו אומרים ללקוח: 'אתה יכול לקבל 10% קאש-בק או 20% הנחה לרכישה הבאה'".

מארק מנהיימר, סמנכ"ל השיווק של פוסט סקריפט: "הרבה סוחרים בעולם המקוון לא עושים את הכסף ברכישה הראשונה אלא רק בעסקאות המשך וזו עוד סיבה מבחינתנו לשלב את פונדו"

פונדו גייסה עד היום 10.5 מיליון דולר מהקרנות הנקו ונצ'רס, Quiet Capital, וריסימו, גראונד-אפ ונצ'רס, סמסונג נקסט ואחרות - כך שבמונחי שווי לא מדובר באקזיט ענק, אך כל הצדדים מאמינים שיש עוד "אפסייד" למשקיעים בהמשך הדרך בשל זהות הרוכשת.

"זו אחת החברות הצומחות ביותר באקו סיסטם של שופיפיי, ומבחינתנו זאת רק תחילת המסע", מסר היום צ'רנוף. פוסט סקריפט מספקת פתרון SMS לסוחרי שופיפיי עם פתרון לשיווק, מכירות, ועוד, וכעת היא תציע ללקוחות שלה גם מנגנון קאש-בק.

המשקיעים בונים על "אפסייד"

פוסט סקריפט גייסה עד היום 106 מיליון דולר כאשר הסבב האחרון נסגר לפני שנה ועמד על 65 מיליון דולר. "הרבה סוחרים בעולם המקוון לא עושים את הכסף ברכישה הראשונה אלא רק בעסקאות המשך וזו עוד סיבה מבחינתנו לשלב את פונדו בפוסט סקריפט", מסר סמנכ"ל השיווק של החברה מארק מנהיימר.

הוא הוסיף כי "זו הרכישה הראשונה שלנו אי פעם, וזה לא איקוי-הייר: אנחנו רוכשים את הצוות, את הלקוחות, את ה-IP, ומעתה תהיה לנו נוכחות גם בישראל".

יש לציין שפוסט סקריפט חברה במודל "רימוט", אין לה מטה ועובדיה פזורים בכל ארה"ב. 20 עובדי פונדי יהפכו לעובדי פוסט סקריפט.