עידו סוסן (צילום: דורון לצטר, יחצ)
עידו סוסן. חוזים עם ענקיות תקשורת בעולם | צילום: דורון לצטר, יחצ

דרייבנטס (DriveNets) של עידו סוסן והלל קוברינסקי מגייסת 262 מיליון דולר בסבב C. את הסבב הובילה קרן ההשקעות D2 Investments בהשתתפות המשקיעים הקיימים של החברה ובהם: בסמר, פיטנגו, D1 Capital, Atreides Management, וחברת הראל. עד היום גייסה החברה 587 מיליון דולר, כאשר סבב הגיוס הקודם נעשה לפי שווי של 1.3 מיליארד דולר. החברה לא מוסרת לפי איזה שווי נעשה הגיוס אך לפי מקורות בתעשייה הוא נע סביב 2 מיליארד דולר.

דרייבנטס נוסדה בדצמבר 2015 על ידי עידו סוסן והלל קוברינסקי. סוסן הוא ממייסדי Intucell, שנרכשה על ידי סיסקו ב- 2013 תמורת 475 מיליון דולר. קוברינסקי יסד את Interwise, שנמכרה ל-AT&T תמורת 121 מיליון דולר. דרייבנטס עצמה מפתחת טכנולוגיה שמאפשרת לספקי שירותי תקשורת דרך חדשה לבנות רשתות עם ביצועים וגמישות טובים יותר בעלות נמוכה משמעותית.

צוות דרייבנטס (צילום: ליאור ניר, יחצ)
צוות דרייבנטס. צמיחה של 50 אחוז בשנה | צילום: ליאור ניר, יחצ

מהחברה נמסר כי בשנה האחרונה הגדילה את מצבת העובדים בכ-50% וכיום היא מונה 450 עובדים והתרחבה לשווקים חדשים. כמו כן, חתמה הסכמים עם לקוחות ענק כגון Itochu Techno-Solutions Corporation ביפן ו- Wipro העולמית. בנוסף, החברה זכתה בחוזים משמעותיים עם חברות התקשורת הגדולות בעולם ונמצאת בשלבים שונים של הטמעת הפתרונות שלה איתם.