עינת גז (צילום: גבע טלמור)
עינת גז. יציעו באמצעות הרכישה תשלומים מהירים של שכר גלובלי | צילום: גבע טלמור

חברת פפאיה גלובל רוכשת חברת פינטק אנגלית בשם Azimo, שעושה העברת תשלומים מהירים לכל מקום, תמורת כ-150 מיליון דולר. הפעילות העסקית של החברה ממקודת בהעברת תשלומים מהירים ברחבי העולם של מהגרי עבודה. בכוונת פאפאיה להעביר את היכולות הללו ל-B2B, כדי להציע תשלומי שכר גלובליים ומהירים לתאגידים גדולים.

"הביזנס של אזימו הוא העברת תשלומים בסכומים יחסית קטנים, ובאופן מהיר, על ידי מהגרי עבודה", מסבירה עינת גז, המייסדת והמנכ"לית של פפאיה גלובל. "אנחנו נעתיק את היכולת הזו ונשנה את קהל היעד, כדי להציע תשלומים מהירים של שכר גלובלי - עם כל המורכבות הכרוכה בתשלומי שכר - כמו תשלומי מיסים, ביטוח לאומי וכו' וכן נאפשר התאמה לכל שוק לוקאלי".

בתחום ניהול השכר ישנה משמעות גדולה לתאריך המדויק שבו משולם השכר, וכל עיכוב בהעברת התשלום עלול לייצר בעיות. לדברי גז, פעילות התשלומים של פפאיה מתנהלת באמצעות צדדים שלישיים, ובאמצעות הטכנולוגיה של Azimo התהליך יהיה מהיר וקל יותר, ומותאם לסט החוקים הלוקאלי בכל מדינה. נוסף על הטכנולוגיה מחזיקה Azimo ב-6 רשיונות להעברת כספים - הרישיון הרגולטורי שחברה חייבת להחזיק כדי להעביר כסף באותה מדינה. פפאיה מחזיקה ברשיון כזה בארצות הברית ו-Azimo מחזיקה ברישיונות באירופה, אנגליה, הונג קונג, אוסטרליה וניגריה.

נוסף על הטכנולוגיה מחזיקה Azimo ב-6 רשיונות להעברת כספים - הרישיון הרגולטורי שחברה חייבת להחזיק כדי להעביר כסף באותה מדינה. פפאיה מחזיקה ברשיון כזה בארצות הברית ו-Azimo מחזיקה ברישיונות באירופה, אנגליה, הונג קונג, אוסטרליה וניגריה

"יותר מהגידול בהכנסות, נוכל לתת הצעת ערך גדולה יותר ללקוחות", מוסיפה גז. "זו דריסת רגל מאוד חזקה בניהול הפיירול של לקוחות שהם תאגידים גדולים, שמשלמים לעשרות ומאות אלפי עובדים כל חודש - זאת לעומת עשרות, מאות ואלפי עובדים, כפי שאנחנו יודעים לעשות כבר היום". 

העסקה כוללת תשלום במזומן ומניות כשמרכיב המזומן משולם מגיוסים קודמים של החברה. עד כה רכשה פאפאיה גלובל שתי חברות בתחילת דרכן, עם מספר עובדים קטן מאוד ובסמכומים נמוכים משמעותית. זו העסקה השלישית של החברה ומדובר ברכישה אסטרטגית, של חברה בשלה. ל-Azimo יש כ-160 עובדים באנגליה ובפולין.