עופר ישראלי מייסד ומנכ"ל אילוסיב (צילום:    דגלאס גורנשטיין, יחצ)
עופר ישראלי מנכ"ל אילוסיב. "החברה פותרת בעיה שאחרים לא הצליחו לפתור" | צילום: דגלאס גורנשטיין, יחצ

חברת אבטחת המידע הבינלאומית Proofpoint מודיעה על הסכם לרכישת Illusive נטוורקס הישראלית - החברה הראשונה בקבוצת הסייבר Team8. אילוסיב הוקמה בשנת 2014 והושקעו בה עד כה 54 מיליון דולר. היא פועלת בתחום הטעיית התוקף ("דיספשן"), תחום בסייבר שהיה חם לתקופה מסוימת, אבל למעשה לא צלח ורוב החברות שפעלו בו נסגרו.

פרופוינט היא חברה בינלאומית שהוקמה לפני 20 שנה והחלה כחברת אימייל סקיורוטי ועם השנים הרחיבה את סל המוצרים שלה. עד לפני שנה הייתה פרופוינט ציבורית אך נרכשה ב-2021 על ידי Thoma Bravo בעסקת ענק של 12.3 מיליארד דולר. עבור פרופוינט זו הרכישה הרביעית בישראל: ב-2016 היא רכשה את פייר-ליירס תמורת 55 מיליון דולר. ב-2019 רכשה את מטה נטוורקס עבור 111 מיליון דולר, ובאותה שנה רכשה את ObserveIT עבור 225 מיליון דולר.

סכום העסקה הנוכחי לא נמסר אך דורון אלגרסי, מנהל מרכז הפיתוח בישראל מסר: "זו בפירוש עסקה מוצלחת לפרופוינט, לעובדים ולמשקיעים". הוא רמז כי העסקה נמצאת בקו אחד עם עסקאות הרכישה בעבר, כלומר תלת ספרתית.

"ביקוש חזק מארגונים"

"לאילוסיב יש היום שני קווי מוצרים, אחד אמנם בתחום הדיספשן אבל השני בתחום האיידנטי, מוצר שסורק את השרתים ותחנות הקצה ומזהה בעיות של זהות ומידע שניתן לחשוף לארגון, וזה מוצר שרואה ביקוש חזק מארגונים", מסר אלגרסי. "היינו חברה עם אפס אנשים בישראל. אני, עקב הרכישה של פייר ליירס, הפכתי לעובד הראשון של החברה בישראל. היום אנחנו 240 עובדים במרכז בעזריאלי ואחרי הרכישה נהיה מעל ל-300".

דורון אלגרסי מנכ"ל פרופפוינט ישראל (צילום: סמדר כפרי, יחצ)
דורון אלגרסי מנכ"ל פרופוינט ישראל. "היינו חברה עם אפס אנשים בישראל" | צילום: סמדר כפרי, יחצ

"אילוסיב פותרת בעיה שאחרים לא הצליחו לפתור. ההתמקדות שלנו בהגנה על זהויות ועצירת האיום של תוכנות כופר איפשרה לנו לפתח יכולות ייחודיות המניעות את הביקוש העולמי לפתרון שלנו", אמר עופר ישראלי, מייסד ומנכ"ל Illusive. "אנו נרגשים להצטרף ל-Proofpoint ולשלב בחזון האבטחה הממוקד אנשים, את הגישה הייחודית שלנו. נסייע לארגונים לטפל בסיכוני זהות מועדפת ולהבין את ההשלכות האפשריות של חשיפה, כגון גישה לנתונים קריטיים ולקניין רוחני".