מייסדי Firmbase (צילום: רועי שור, יחצ)
מימין: ולאד שולמין ותומר פדרמן. "יש פתרונות מתוחכמים יותר מאקסל" | צילום: רועי שור, יחצ

יש חברות שהמילים "התייעלות" ו"משמעת תקציבית" דווקא עוזרות לצמיחה העסקית שלהן. אחת מהן היא פירמבייס (Firmbase) שמפתחת פלטפורמה לתכנון פיננסי ובניית תקציבים עבור חברות כדי להחליף את האקסל המיושן.

החברה מודיעה היום על גיוס סיד בסכום של כ-12 מיליון דולר בהובלת קרן S Capital ובהשתתפות Meron Capital ורשימה של משקיעים שהם מייסדים מוכרים של סטארט אפים ביניהם: אור עופר, מייסד ומנכ"ל Similarweb, דני גרנדר, מייסד משותף ב-Snyk, עומר קפלן, מייסד משותף ב-ironSource, טלמון מרקו, מייסד משותף ומנכ״ל H2Pro ומייסד משותף ומנכ״ל לשעבר של Viber ו-Juno, שמיל לוי, שותף בקרן Sequoia Capital Israel, צ'ארלי סונגהרסט, לשעבר בכיר ב-Microsoft, אופיר ארליך וגיל שי, ממייסדי CloudEndure שנרכשה על ידי Amazon, ומקסים מלמדוב ואלכסיי בייקוב, מייסדי Zesty.

תומר פדרמן: "על המערכת שלנו בונים תקציבים, בודקים את ההוצאות מול ההכנסות ומעדכנים את התוכניות ברמה חודשית לאור השינויים בסביבה העסקית"

עובדי פירמבייס (צילום: רועי שור, יחצ)
עובדי פירמבייס. בין המשקיעים: אור עופר ודני גרנדר | צילום: רועי שור, יחצ

"התחום של ה-Financial planning and analysis מסתכל על הפעילות החשבונאית וזו גם הסתכלות על תחזיות עתידיות ובניית תקציב. המוצר שלנו משרת את הצד השני", מסביר תומר פדרמן, מייסד ומנכ"ל פירמבייס. "על המערכת שלנו בונים תקציבים, בודקים את ההוצאות מול ההכנסות ומעדכנים את התוכניות ברמה חודשית לאור השינויים בסביבה העסקית".

איך מנהלים את התכנון הפיננסי?
"הרבה חברות משתמשות באקסל ויש בשוק פתרונות ותיקים, אבל יש להם מגבלות. הרבה תוכנות הן כבדות ודורשות משאבי התקנה ואינטגרציה ולא פחות בעייתי כשהצרכים משתנים יש תלות באינטגרטור שיבצע את השינויים בתוכנה. לכן הרבה חברות נשארת עם אקסל", מסביר פדרמן.

לדבריו, המוצר של פירמבייס מותקן בתוך כמה ימים ומתממשק עם כל המערכות הארגוניות של הפיננסים, מערכות HR, תפעול, שיווק ועוד. מכל המערכות נשאב המידע ההיסטורי הרלוונטי שמאפשר בנייה של תמונת מצב של כל מה שקורה בחברה ובניית תחזית של תקציב, הוצאות והכנסות, כולל כלים שמאפשרים לעשות ניתוחי רגישויות לתחזיות שונות, ומדידה של מה שקרה בפועל לעומת התחזית.

"העבודה של אנשי ה-A&FP כוללת הרבה מאוד שעות של איסוף המידע ועדכון מסדי נתונים ואנחנו מייתרים את זה ומאפשרים להתמקד בצד הפיננסי", הוא מוסיף. 

האם למצב בשנה האחרונה יש השפעה על צמיחת החברה? 
"אנחנו רואים שגם חברות וגם משקיעים מכירים בזה שצריך להיות יותר על המספרים. הם רוצים שליטה וניהול יותר מושכל ומנוהל על ידי דאטה מדויק".

פירמבייס הוקמה בשנת 2021 על ידי תומר פדרמן, המשמש כמנכ"ל, ו-ולאד שומלין, CTO. החברה מונה היום 15 עובדים כולל שני המייסדים. בין לקוחות החברה: ControlUp, WSC Sports, Walnut, Axis Security, Similarweb ו-Yotpo.