מייסדי רד אקסס Red Access (צילום: עומר הכהן, יח"צ)
מייסדי רד אקסס, דור צבי וטל דרעי. מאפשרת לכל אחד להשתמש בדפדפן המועדף עליו | צילום: עומר הכהן, יח"צ

רד אקסס (Red Access), חברה צעירה, נחשפת היום (ג') עם גיוס של 6 מיליון ושאיפה להתחרות בחברות "הדפדפנים הבטוחים" הלוהטות טאלון ואיילנד, רק בגישה מעט שונה.

"אנחנו מציעים פתרון פרוקסי (ניתוב תעבורה דרך שרת סינון – א"ז) כך שכל הגלישה עוברת דרכנו, כל האפליקציות SaaS של הארגון עוברות דרכנו ולצורך העניין גם זום, ווטסאפ וסלאק", מסביר מייסד ומנכ"ל החברה דור צבי. מבחינת איומים הוא מרחיב: "אנחנו מטפלים באתרי פישינג, בקבצים שמורדים למחשב, חולשות דפדפן ו-cryptomining (נוזקות שכורות מטבעות קריפטוגרפים על בסיס משאבי המחשב, א"ז)".

רק שבניגוד לחברות כמו טאלון ואיילנד שמחייבות התקנת דפדפן ייעודי נפרד, רד אקסס מבצעת את הניטור בענן בגישה ש"מאפשרת לכל אחד לעשות שימוש בדפדפן המועדף עליו", נמסר בהודעת הגיוס. עוד מוסבר בה כך: "עם המעבר המואץ לעבודה מרוחקת והיברידית, תצורת ה-IT של ארגוני האנטרפרייז עברה 'דפדפניזציה' – האינטרקציה עם ממשק ה-WEB הפכה לשער הכניסה המרכזי לעולם הדיגיטל, עם ריבוי שירותי ה-SaaS בהם עובדים משתמשים בכל יום, אך גם מגדילה את משטח התקיפה ומביאה איתה סיכונים חדשים המאיימים על העמדות המרוחקות".

מייסד ומנכ"ל רד אקסס, דור צבי: "אנחנו מציעים פתרון פרוקסי כך שכל הגלישה עוברת דרכנו, כל האפליקציות SaaS של הארגון עוברות דרכנו ולצורך העניין גם זום, ווטסאפ וסלאק"

רד אקסס היא פתרון agentless, היינו לא מצריך שום התקנה בעמדת הקצה, אלא רק הפניית התעבורה – דבר שנעשה על ידי הארגון בלחיצת כפתור. לטענת צבי, החברה יודעת לעשות איזון חכם בניהול משאבי האבטחה בין השרת ונקודת הקצה: "למשל בגלישה באתרים אני לא סורק כלום על השרת חוץ מהסינון של כתובות חשודות, כדי לא לפגוע בחוויה של המשתמש. אבל אם יש צורך לסרוק קובץ נעשה את זה בשרת", הוא מסביר. הממשק המרכזי שהחברה מספקת למנהל אבטחת המידע מאפשר לנהל רשימות שחורות ולבנות בארגון, ולנהל במרוכז מדיניות גישה לשירותים.

מבחינת התפתחות המוצר, צבי מסביר שמכיוון שהיא מנהלת את תעבורת הארגון, בכוונתה להוסיף בעתיד יכולות של גישה מרחוק למשאבי הארגון במודל zero trust ובעתיד יתכן גם ניהול הגישה למשאבי ענן.

על ההיסטוריה הקצרה של החברה צבי מספר: "החברה הוקמה בדצמבר 2021, ממש לא מזמן. אנחנו קצת יותר מ-20 עובדים וגדלים מהר ומשרתים כבר לקוחות".

כעת החברה מודיעה כאמור על גיוס סבב הנבטה של 6 מיליון דולר בהובלה משותפת של הקרנות אלרון ונצ'רס (חברה ציבורית) ו-TenEleven, מקרנות הסייבר המוכרות בעולם. אליק עציון, שותף מנהל ב-Elron Ventures הסביר: "בעבודה היומיומית השוטפת, תוך כדי גלישה ושימוש באפליקציות המשלבות ווב ומובייל, עובדים עלולים בהיסח דעת לחשוף את הארגון שלהם לתקיפות סייבר. רד אקסס יצרה את הפתרון היחיד כיום בשוק אשר מציע את הטוב שבכל העולמות, ללא פשרות בין הגנת סייבר, שימושיות ופשטות ניהולית. אנו גאים לסייע בהובלת החדשנות החיונית לארגונים".