העובדים של חברת Datree (צילום: אילן ספירא, יחצ)
עובדי החברה. פעלה במודל של קוד פתוח והצליחה להגיע לקהילה גדולה | צילום: אילן ספירא, יחצ

הסטארט אפ Datree נסגר - אחרי 6 שנים על הכביש ו-11 מיליון דולר בגיוסי הון. החברה הוקמה ב-2017 וגייסה מקרנות כמו TLV פרטנרס, בלמברג קפיטל ו-Y Combinator, תוכנית ההאצה המוכרת בעולם.

החברה פיתחה כלי מעקב אחרי שינויים בקוד שנועד למנוע בעיות אבטחה, שגיאות בקוד וכדומה. היא פעלה במודל של קוד פתוח והצליחה להגיע לקהילה גדולה ולשימוש יומיומי של מאות ארגונים, אך לא עמדה ביעדים פיננסיים ברי קיימא. בשיאה החברה העסיקה 18 עובדים, כעת 15, וכולם יפוטרו.

"נסייע במציאת עבודה"

מייסד החברה שמעון טולץ אישר את הפרטים: "הפכנו כל אבן אבל כשהגענו למסקנה שלא נגיע למודל עסקי בר קיימא, ולאור תנאי השוק, החלטנו לסגור את החברה - ולעשות את זה בצורה מסודרת ולא על האפס. מה שחשוב לנו זה העובדים, אני והשותף שלי עוזרים להם למצוא עבודה ואפילו עשינו אתמול האקתון קורות חיים".

במכתב לעובדים כתב טולץ: "תודה גדולה לכל מי שהיה חלק מהמסע שלנו. תודה לקהילה שלנו והתומכים במוצר - הפידבקים שלכם הניעו אותנו להמשיך. תודה למשקיעים שלנו שהאמינו בנו ותמכו בנו מהיום הראשון. למרות הימים הקשים, תמיד נזכור את התקופה היפה שלנו יחד, את האתגרים עמם התמודדנו ואת מה שניסינו להשיג".