מייסדי סמפריס (צילום: Semperis, יח"צ)
מייסדי סמפריס מיקי ברזמן, גיא טברובסקי ומתן ליברמן | צילום: Semperis, יח"צ

חברת הסייבר הישראלית סמפריס (Semperis) השלימה גיוס הון של 200 מיליון דולר בהובלת קרן הפרייבט איקווטי KKR. עוד השתתפו בגיוס הקרנות שהשקיעו בעבר בחברה, אינסייט פרטנרס ו-TenEleven. הפרטים נחשפו כעת ברוטירס ואושרו על ידי החברה.

חברת סמספריס נוסדה ב-2014 ועוסקת בהגנה על האקטיב דיירוקטרי (AD) - מעין ספר טלפונים ארגוני שמרכז את כל היוזרים, כל המכשירים בארגון, הסיסמאות, ניהול הרשאות הגישה ומדיניות אבטחת המידע. מטבע הדברים, ה-AD הוא יעד אהוב על האקרים למתקפה, גניבת זהויות והשחתה.

סמפריס מגינה על ה-AD באופן רציף ומספקת גם כלי תחקור ושחזור אחרי מתקפה. לחברה יש כ-250 לקוחות וכ-160 עובדים. מייסדי החברה הם מיקי ברזמן (מנכ״ל), גיא טברובסקי (CTO) ומתן ליברמן (סמנכ"ל פיתוח עסקי ומנהל סניף החברה בתל אביב). במאי 2020 החברה השלימה גיוס קודם של 40 מיליון דולר שנעשה אז, לפי רויטרס, בשווי חברה של 142 מיליון דולר.

סמספריס עוסקת בהגנה על האקטיב דיירוקטרי (AD) - מעין ספר טלפונים ארגוני שמרכז את כל היוזרים, כל המכשירים בארגון, הסיסמאות, ניהול הרשאות הגישה ומדיניות אבטחת המידע - יעד אהוב על האקרים למתקפה, גניבת זהויות והשחתה

מהחברה נמסר: "מערכות זהויות כגון Microsoft Active Directory (AD) ו-Azure AD, הנמצאות בשימוש ביותר מ-90% מהארגונים, נמצאות תחת מתקפה מתמשכת. עם גישת ההגנה הרב-שכבתית של סמפריס לפני, במהלך ואחרי התקפה, היא מציעה את טכנולוגיית האבטחה המקיפה ביותר של התעשייה עבור מערכת זהות היברידית ומערכות זהות אחרות, בשילוב עם מומחיות בתגובה לאירועים".

זהות המשקיעה, מעניינת גם היא. KKR לא מרבה לעשות השקעות הזנק בישראל אך השקיעה בעבר למשל בחברת ארטליסט. היא משקיעה בסמפריס באמצעות ה-Next Generation Technology Growth Fund II שלה, קרן המוקדשת להזדמנויות השקעה לצמיחה בתחום הטכנולוגיה. בן פדרסון מ-KKR יצטרף לדירקטוריון החברה. הוא מסר: "הרוב המכריע של ההתקפות כיום מבוססות זהות, ומכוונות פרטי הזהות לחדירה לארגונים. הטכנולוגיה המובילה של סמפריס מגנה על זהויות עם מומחיות בתגובה לאירועים".