אלון בלוך (משמאל) ורן שאול קיי הלת K HEALTH (צילום: ben hilder, יח"צ)
אלון בלוך (משמאל) ומייסד שותף רן שאול. "עשינו עשרות מיליוני דולרים בשנה" | צילום: ben hilder, יח"צ

חברת הבריאות הדיגיטלית K Health גייסה עוד 59 מיליון דולר - וסך הכל 325 מיליון דולר עד כה. החברה פיתחה בוט רפואי ב-AI שיודע להצליב תסמינים רפואיים עם נתונים דמוגרפיים, ולסייע בזיהוי מחלות.

"אנחנו בנינו מודל שפה על בסיס האנתולוגיה הרפואית, ו-K מנסה לחקות את הרופאים הטובים בעולם - רופא שאוסף מידע ככל הניתן, מתעלם ממידע מטעה ומייצר דיאגנוזה או מפנה להמשך בדיקות", מסביר אלון בלוך יזם ומנכ"ל החברה. "וכמו שרופא לא 'הוזה' אז גם קיי הלת' מחקה את החשיבה הזו ומענה כמו 'הדיאגנוזה לא ידועה' הוא לגמרי מקובל".

קיי הלת' עובדת בשני מודלים, או ישירות למטופל (לצרכן) במנוי חודשי, או מכירה דרך שותפים - בדומה להתקנה שלה עם קופת חולים מכבי בישראל. כעת החברה חתמה חוזה שותפות עם Cedars-Sinai, בית החולים הגדול בקליפורניה, שגם לקח חלק בסבב הגיוס. במקרה כזה היא גם יודעת להתחבר למערכות המידע של בתי החולים ולתיקים הרפואיים הדיגיטליים של המטופלים.

בלוך מדווח על 10 מיליון שיחות עם פציינטים עד כה, ומוסר עוד כי החברה עברה בהצלחה סקירה מדעית של התוצאות שלה, בהשוואה של 100 אלף מקרים, אל מול אבחנה של רופא אנושי

בלוך מדווח על 10 מיליון שיחות עם פציינטים עד כה, ומוסר עוד כי החברה עברה בהצלחה סקירה מדעית של התוצאות שלה, בהשוואה של 100 אלף מקרים, אל מול אבחנה של רופא אנושי. על התוצאות הכלכליות של קיי הלת,' בלוך אמר: "עשינו בשנה שעברה עשרות מיליוני דולרים, ואנחנו צומחים במהירות". מבחינת עובדים הוא מעדכן: "אנחנו 260 עובדים בצד הטכנולוגיה ועוד 150 רופאים שהם שלנו".

קיי הלת' נוסדה בשנת 2016 וגייסה הון בין היתר הון מבסמר, מנגרוב, GGV, ונצ'רס, פיקו פרטנרס ואף גל גדות וירון ורסאנו.

ב-2021 קיי הלת' גייסה 132 מיליון דולר לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר, דבר שמעלה את השאלה האם הגיוס הנוכחי בשווי יורד. בלוך מסרב להשיב ישירות על השאלה ועונה: "אני לא מתייחס לזה, הכל ספקולציות וזה גם לא כל כך משנה".

לעובדים עם אופציות זה משנה.

"נניח שאתה הבעלים של בית והערך שלו יורד ב-10% אבל אתה לא מתכוון למכור, מה זה משנה לך? אין שוק נזיל של אופציות".