Home365 team צוות (צילום: יוסי לזרוף, יח"צ)
צוות Home365. רוצים להפוך עולם השקעות עם רכיבי סיכון למשהו כמו תוכנית חיסכון | צילום: יוסי לזרוף, יח"צ

הסטארט אפ Home365 שרוצה להפוך השקעה בנדל"ן לפעולה שאפשר לבצע ולנהל מרחוק, מודיע היום (ג') על השלמת סבב גיוס B בסך 26 מיליון דולר. את סבב הגיוס הנוכחי הובילה Viola Growth, והוא מביא את החברה לסך השקעות של כ-50 מיליון דולר.

החברה, שהוקמה בשנת 2016 על ידי דניאל שקד, מפתחת פלטפורמה מבוססת AI וביג דאטה לניהול והשקעות בנכסי נדל״ן בארצות הברית. היא מעסיקה היום 130 עובדים בסיליקון ואלי ובפנסילבניה ו-30 מהם במרכז הפיתוח בתל אביב. לפני כחצי שנה השלימה סבב גיוס על סך 16.3 מיליון דולר שהובילה Greensoil PropTech Ventures. משקיעים נוספים שהשקיעו בסבב הקודם והנוכחי הם Eyal Ofer's O.G. Tech, Gatewood Capital, Verizon Ventures, Samsung Next, Lool Ventures ו-North First Ventures.

"אנחנו מנסים להנגיש את העושר של השקעות בנדל"ן לציבור הרחב כתחליף לכל מנגנון של השקעה או חיסכון פסיבי", מפרט דניאל שקד, מייסד ומנכ"ל החברה בשיחה עם tech12. "המטרה היא להפוך עולם השקעות עם רכיבי סיכון למשהו שהוא כמו תוכנית חיסכון, פסיבי וצפוי. אנחנו עושים זאת באמצעות שילוב טכנולוגיה בניהול נדל"ן עם רכיבים מעולם הביטוח: היכולת לחזות מה הולך לקרות עם הנכס הספציפי – גם בהיבט האנושי כמו כמה זמן ייקח למצוא דייר וגם בהיבט של אחזקת הבניין עצמו. זה יוצר פרמיה שמאפשרת לאנשים לקנות מוצר ששומר על יציבות".

הפלטפורמה של Home365 מציעה מצד אחד רכישת נדל"ן באמצעותה, ממאגר בתים שמוצג ללקוחות פרטיים ומוסדיים, ומצד שני כוללת גם אפשרות לניהול הנכס כולו בשלט רחוק וללא הרבה טרחה באמצעות מרקט פלייס של בעלי מקצוע רלוונטיים. החברה מתמקדת בסקטור של בתים פרטיים ומבנים של עד 50 דירות – תחום שאחראי לפי שקד ל-60% משוק הנדל"ן האמריקאי, שמגלגל 1.5 טריליון דולר בשנה רק בשכירות.

דניאל שקד, מייסד ומנכ"ל Home365: "אנחנו לא עוד פלטפורמה שמחברת בין בעל הבית לאינסטלטור, לקחנו את זה דרגה אחת למעלה ואנחנו אחראים על הטרנזקציה כולה, וכך הסיכון של בעל הבית יורד"

יש לא מעט סטארט אפים בתחום של ניהול נכסים, במה אתם שונים?
"בסקטור הנדל"ן שאנחנו מתמקדים בו יש שלוש או ארבע חברות. הייחוד שלנו הוא בפלטפורמה שקופה שעוזרת לאנשים לראות ביצועים פיננסים לצד מרקטפלייס של נותני שירותי וכמובן החיתום המאוד מיוחד שלנו שמבטח את התוצאה הפיננסית".

אתם על התפר של פרופטק ואינשורטק בעצם.
"בדיוק. עם אספקטים של פינטק, כי בסוף אנחנו גם אלה שאוספים את שכר הדירה ועושים אוטומציה של התשלום ומנהלים לבעלי הנכסים בזמן אמת את התזרים. יש אצלנו כמה אלפי נותני שירותים שממש מתפרנסים מאתנו, כולל חברות משכנתאות וביטוח, חברת החשמל שמעניקה שירות לנכס וכמובן אינסטלטורים וכדומה. כל עובדי הצווארון הכחול עובדים איתנו כמו עם אובר. אנחנו משלמים את החשבונות כך שאת הבעלים לא מעניין שהיה אירוע שהצריך תיקון, הוא לא מטפל בו בשום צורה".

דניאל שקד, מייסד ומנכ"ל Home365 (צילום: יוסי לזרוף, יח"צ)
דניאל שקד, מייסד ומנכ"ל Home 365. פרמיה שמאפשרת לאנשים לקנות מוצר ששומר על יציבות | צילום: יוסי לזרוף, יח"צ

"אנחנו לא עוד פלטפורמה שמחברת בין בעל הבית לאינסטלטור", מסביר שקד. "לקחנו את זה דרגה אחת למעלה ואנחנו אחראים על הטרנזקציה כולה, וכך הסיכון של בעל הבית יורד. דמייני חברת ביטוח שאומרת לך שהיא תמכור לך ביטוח בזול אבל רק בתנאי שהיא זו שתנהג ברכב". שקד טוען שהניהול החיצוני של נכסים גם מוזיל עלויות עבור הבעלים: "יש לי אינטרס לעשות הרבה טיפול מונע, למשל לתחזק מזגנים בחורף כשזה זול יותר".

לפי נתוני החברה, היא מנהלת כיום כ 7,000 נכסים בשווי כולל של מעל מיליארד וחצי דולר על פני שבע מדינות ו-15 ערים שונות בארצות הברית והיא עתידה להכפיל את פעילותה עוד השנה ולהתרחב לערים נוספות בארצות הברית ביניהן שיקגו, סיאטל, פיניקס אינדיאנפוליס ועוד. מדובר בכ-2,000 לקוחות שמחזיקים בממוצע שלושה נכסים כל אחד. "מעל ל-80% ממשקיעי הנדלן בארה"ב הם אנשים פרטיים שמחזיקים שניים או שלושה נכסים ויש כמות אדירה של אנשים שרוצים להיות כאלה. אנחנו מאפשרים דמוקרטיזציה של השקעות נדל"ן. אנחנו רוצים להכניס קהלים חדשים וקהל צעיר שקונה בית להשכרה במקום אחד ומהתזרים שוכר וגר איפה שבא לו".