מייסדי זסטי. מימין: מקסים מלמדוב ואלכסיי ביקוב (צילום: אירינה יונק, יחצ)
מייסדי זסטי. "אנו מתלהבים לעזור לחברות לחסוך משאבים כספיים ואנושיים" | צילום: אירינה יונק, יחצ

הגאות חוזרת לשוק? פחות משנה אחרי שסגרה גיוס של 35 מיליון דולר חברת Zesty מודיעה על סבב B של 75 מיליון דולר. "כמעט כל הכסף מהגיוס הקודם עוד בקופה - לא יצאנו לסבב גיוס", מספר מקסים מלמדוב, מייסד שותף ומנכ"ל החברה.

אז איך הדברים קרו? הוא מתאר: "הקרן שהובילה את הסבב הנוכחי היא קרן B קפיטל, זרוע ההשקעות של בוסטון קונסלטינג גרופ. הם עשו בדק בית והתחילו לשאול חברות אילו כלים הם בטוח ישאירו בעת מיתון. זה אפשר להם לעשות הבחנה בין Nice to have ל-Must have, והכלי שאנחנו מפתחים הוא חיוני גם כשארגונים צריכים להתייעל".

מתוך התובנה הזו, בי קפיטל הציעה לזסטי להוביל סבב השקעה וצירפה משקיעים נוספים - המשקיעה מסבב הגיוס הקודם Sapphire Ventures וכן משקיעים מוקדמים יותר: Next47 ו-S קפיטל. מלמדוב הוסיף כי מלבד סכום זניח שיועד לסקנדרי, כמעט כל הגיוס נכנס לקופת החברה.

זסטי עוסק בענן על בסיס בינה מלאכותית: התאמת גודל התשתית לצרכים האמיתיים של הארגון, בהתאם לפרדיקציות הצריכה. כך, החברה מבטיחה לחסוך כסף על הוצאות מיותרות מצד אחד אבל גם להבטיח את זמינות האפליקציות הארגוניות שרצות בענן.

"הפתרונות של Zesty מובילים את האבולוציה לתשתית ענן דינמית על ידי התאמה אוטומטית של משאבי מחשוב ואחסון כדי לענות לצרכים העסקיים בזמן אמת. כתוצאה מכך, עסקים יכולים סוף סוף לקיים את ההבטחה של הענן ולהשיג את הגמישות הדרושה להם כדי להגדיל או להקטין את נפח הפעילות כרצונם", נמסר בהודעת הגיוס של החברה. יש עוד חברות בשוק שעוסקות בהתאמת מחשוב הענן לצרכים: גרנולייט, שנמכרה לאחרונה לאינטל ו-PerfectScale שנחשפה לאחרונה.

מקסים מלמדוב, מייסד שותף ומנכ"ל זסטי: "צוותי DevOps לא צריכים לבזבז את זמנם בלהיות בייביסיטר של הענן. ההשקעה הזו תעזור לנו להרחיב את הצוות שלנו ולהמשיך לפתח את המוצרים שלנו כדי לענות על הביקוש המתרחב לגמישות ענן גדולה יותר"

מלמדוב: "צוותי DevOps לא צריכים לבזבז את זמנם בלהיות בייביסיטר של הענן. זו הסיבה שאנו מתלהבים לעזור לחברות לחסוך משאבים משמעותיים, הן כספיים והן אנושיים. ההשקעה הזו תעזור לנו להרחיב את הצוות שלנו ולהמשיך לפתח את המוצרים שלנו כדי לענות על הביקוש המתרחב לגמישות ענן גדולה יותר".

הביקוש למחשוב ענן גדל ואיתו גם התוצאות של זסטי: "הכפלנו את ה-ARR מתחילת השנה", מסר מלמדוב, "בסיס הלקוחות גדל ב-127% ב-2022 לסך הכל מעל ל-300 לקוחות". לקוחות החברה כוללים את ארמיס, מאנדיי, גונג, Wiz ואחרות.

זסטי נוסדה ב-2019. יחד עם מלמדוב הקים את החברה אלכסיי ביקוב שמכהן בה כ-CTO. סך הכל לזסטי 120 עובדים, מהם 110 בישראל - רק לאחרונה פתחה החברה את הסניף האמריקאי שלה.