Assured Allies (צילום: יחצ)
צוות החברה. "יש לנו 7 חברות ביטוח בארה"ב ואנחנו גדלים" | צילום: יחצ

כדי להבין מה Assured Allies עושה נתחיל מדוגמה פשוטה מאוד: מעקה. "נפילה באמבטיה ושבירת מפרק הירך זו תאונה נפוצה מאוד בקרב מבוגרים", מסביר רועי נהיר, מייסד ומנכ"ל החברה. "מעקה באמבטיה עשוי להיות יעיל ביותר נגד תאונה כזה, אבל עולה כסף להתקין את זה, ולעתים לאדם מבוגר אין את האנרגיות להזמין התקנה".

בהנחה שהוצאות רפואיות על טיפול בשבר בירך עולות הרבה יותר ממעקה, לחברת הביטוח יש אינטרס להתקין על חשבונה מעקה עבור מבוטח מבוגר, במיוחד אם היו לו מעידות קודמות או מצב רפואי שמגדיל את הסיכון לתאונה כזו.

נהיר נותן גם דוגמה אחרת: "8% ממקרי האלצהיימר משויכים לבעיות שמיעה שלמעשה מנתקות בהדרגה את האדם מהחברה - ועבור זה יש מכשירי שמיעה. יש מגוון סוגי התערבויות, מפתרונות הייטק ועד לואו טק, לאתגרים של מבוגרים".

מה ש-Assured Allies עושה הוא די יומרני: מצד אחד, החברה מיפתה את האתגרים השונים של אנשים מגיל 65 והלאה, מבדידות ודיכאון עד בעיות תנועה ועצמאות, ומצד שני את הפתרונות בעולם שיעילים עבור אותם אתגרים, ממעקה באמבטיה ועד אפליקציה שעוזרת נגד הידרדרות קוגניטיבית. בהנחה שהפתרונות האלו אכן עובדים, יימצא גם מי שיסבסד אותם עבור המבוגר: חברות הביטוח.

"אנחנו תופסים את עצמנו בתור מערכת הפעלה לכל האירוע הזה של הזדקנות", מסביר נהיר, "יש עשרות מיליוני אנשים עם בעיות אמיתיות ויש חברות שעושות דברים מעניינים עבור השוק, אבל זה Go to Market קשה. קשה למכור לאנשים בני 80". אשורד יודעת לעשות ניתוח סיכונים, לזהות איזה סוג אתגר ניצב מול המבוטח הבודד, איזו "התערבות" רלוונטית עבורו, ולהציע לו אותה. זה יכול להיות ישירות אל המבוטח אבל גם דרך בן משפחה.

"חיסכון בביטוח הסיעודי"

לאשורד יש שני מוצרים: AgeAssured, פלטפורמה לאנשים שרכשו בעבר ביטוח סיעודי, מוצר ביטוחי שהסתבר כהפסדי לאורך השנים, וכעת חברות הביטוח מנסות לצמצם בו נזקים. בחברה מסבירים: "מטרתה של הפלטפורמה לעזור למבוגרים בעלי ביטוח סיעודי להזדקן בצורה הטובה ביותר ולהישאר לגור באופן עצמאי בביתם. הפלטפורמה משלבת מודלי חיזוי, מודלים אקטואריים ומחקר קליני, על מנת לזהות את המבוטחים שעבורם ניתן לספק התערבויות קליניות מניעתיות שיפחיתו באופן משמעותי את הצורך בשירותי סיעוד. בכך פועלת החברה הן לטובת המבוטח, אשר מזדקן בצורה בריאה יותר ונותר עצמאי, והן לטובת חברות הביטוח. מאז עלייתה לאוויר הביאה AgeAssured לחיסכון של כ-20% בעלויות תביעות ביטוח סיעודי בקרב המשתמשים".

"אנחנו תופסים את עצמנו בתור מערכת הפעלה לכל האירוע הזה של הזדקנות", מסביר נהיר, "יש עשרות מיליוני אנשים עם בעיות אמיתיות ויש חברות שעושות דברים מעניינים עבור השוק, אבל זה Go to Market קשה. קשה למכור לבני 80"

המוצר השני, NeverStop, צופה פני עתיד ומיועד ל"מבוגרים צעירים", בני 65 והלאה שכעת יוצאים לפנסיה. זהו מוצר חיסכון בבסיסו שמציע גם סוג של ביטוח סיעודי (לייט). "המוצרים של NeverStop משלבים בתוכם מערכת לחיתום דיגיטלי ותוכנית בריאות (wellness) אישית, מוכחת-מדעית, המציעה למבוטחים הזדמנות להגדיל את הכיסוי הביטוחי לצד הפחתת הסיכון שיזדקקו לסיעוד בעתיד", נמסר.

100 אלף מבוטחים

אשורד אלייאס הוקמה ב-2018 על ידי נהיר עצמו וד"ר אפיק גל, נשיא ומנהל מוצר ראשי. נהיר עצמו בוגר 8200 ואחרי אקזיט. "יש לנו 7 חברות ביטוח בארה"ב ואנחנו גדלים. נחצה בקרוב את ה-100 אלף מבוטחים, עם תחזיות אגרסיביות להמשך השנה", מוסר נהיר.

המנכ"ל רועי נהיר וסמנכ"ל המוצר אפיק גל מחברת Assur (צילום: יחצ)
רועי נהיר (מימין) ואפיק גל. "לעתים לאדם מבוגר אין את האנרגיות להזמין התקנה של מעקה לאמבטיה" | צילום: יחצ

החברה מדווחת היום על גיוס הון גדול של 42.5 מיליון דולר בסבב B. הסיבוב הובל על ידי המשקיע הקיים הראל ביטוח ו-FinTLV Ventures, בהשתתפות משקיעים חדשים וקיימים, ביניהם לומיר ונצ'רס, המילטון ליין, New Era , MS&AD ventures, Core Innovation Capital, פועלים אקוויטי, EquiTrust Life Insurance Company, אקילה פרטנרס, וסמסונג נקסט. הגיוס החדש מביא את סך ההשקעות בחברה ל-65 מיליון דולר.

בהודעת הגיוס נכתב: "תהליך ההזדקנות של אדם יכול להיות מושפע לרעה מגורמי סיכון רבים, דוגמת בדידות, דיכאון, נפילות ומוגבלות פיזית, הידרדרות קוגניטיבית ועוד. בהינתן מידע מסוים על אדם, הטכנולוגיה של Assured Allies מסוגלת לנבא בדיוק רב את גורמי הסיכון השונים עבורו. הפלטפורמה של החברה מאפשרת להעריך מה יהיה הטיפול האופטימלי עבור אותו אדם ולכמת מה תהיה ההשפעה של הטיפול על איכות החיים והצורך הסיעודי שלו". החברה מעסיקה 90 עובדים, כמחציתם במרכז הפיתוח בישראל ומחציתם בארה״ב, מרביתם במשרדי החברה בבוסטון.