אריק שטילמן, מייסד ומנכ"ל Rapyd  (צילום:  יח"צ)
אריק שטילמן, מייסד ומנכ"ל ראפיד | צילום: יח"צ

חברת הפינטק ראפיד נערכת לפיטורים, כשההערכה היא כי מדובר לכל הפחות בכמה עשרות עובדים בארץ ובעולם. ראפיד היא אחת מחברות ההייטק הפרטיות עם השווי הגבוה ביותר בארץ, כשהגיוס האחרון - באוגוסט 2021 - העניק לה שווי של כ-9 מיליארד דולר. 

מעבר לשווי הגבוה, ראפיד ידועה בתעשייה כחברה שמפיקה אירועי חברה ראוותניים עבור העובדים. באוקטובר 2021 היא הביאה את הדי.ג'יי ההולנדי טייסטו, מרטין גריקס, סקאזי, איתי גאלו ואחרים להופעה בישראל, שעלותה הוערכה בכעשרה מיליון שקל.

בראפיד מסבירים את הצורך בקיצוצים ברכישת חברות שהוסיפו 300 עובדים לחברה. "ראפיד רכשה השנה שתי חברות שמעסיקות כ-300 עובדים ברחבי העולם", מסבירים בחברה. "כאשר הסגירה של אחת הרכישות - חברת Valitor - התעכבה בכ-12 חודשים נוכח העובדה שדרשה אישור של הממונה על הגבלים עסקיים באירופה. כעת, לאחר השלמת המיזוג של Valitor לראפיד, עובדים מנהלי החברה בימים אלו על תכנון שנת 2023 ו-2024, והחברה בוחנת צמצום של כוח אדם".

ראפיד ידועה בתעשייה כחברה שמפיקה אירועי חברה ראוותניים עבור העובדים. באוקטובר 2021 היא הביאה את הדי.ג'יי ההולנדי טייסטו, מרטין גריקס, סקאזי, איתי גאלו ואחרים להופעה בישראל, שעלותה הוערכה בכעשרה מיליון שקל

באוגוסט 2021, גייסה ראפיד 300 מיליון דולר ואז מסרה שהיא מעסיקה 550 עובדים, מהם 220 בישראל. כיום בחברה מועסקים 900 עובדים.

ראפיד היא חברת פינטק שפתחה פלטפורמת תשלומים לצרכנים ועסקים. החברה הוקמה ב-2015 תחת השם CashDash על ידי שטילמן, המשמש עד היום כמנכ"ל החברה, ארקדי קרפמן ועומר פריאל. הגיוס הובל על ידי קרן טרגט גלובל וכלל משקיעים כמו פידלטי ונצ'רס ו-Altimeter. לאחר מכן, בתחילת 2022, פרסמה החברה עסקאות סקנדרי שביצעה לפי שווי של 15 מיליארד דולר.