מייסדי vesttoo וסטו (צילום: יחצ)
המייסדים של וסטו. מימין: בן ציקל, יניב ברטלה ואלון ליפשיץ. "חיבוק גדול לכולם" | צילום: יחצ

האם יוניקורן הפינטק וסטו מתקרב לסוף דרכו? החברה החליטה לפטר 75% מכוח האדם, כ-150 עובדים. אחרי המהלך היא תעסיק רק כמה עשרות בודדות של עובדים, שאמורים לשמור על מערכות הליבה של החברה מתפקדות. לפני המהלך העסיקה החברה כ-200 עובדים. נזכיר כי בחודש שעבר גילה דירקטוריון החברה הונאה גדולה במערכות החברה והתחייבות פיננסיות גדולות שלא היה מאחוריהן דבר. הפרשה יצרה גלים בעולם הביטוח, וחברות שהשתמשו במערכות של וסטו לצרכי ביטוח משנה, גילו שהן למעשה חשופות.

מנכ"ל החברה, יניב ברטלה, כתב היום לעובדים: "קיבלנו החלטה קשה להיפרד מחלק גדול מאנשינו. בשבועות האחרונים חיפשנו פתרונות שונים כדי לשקם את החברה, היות שלא איבדנו אמון בגישה החדשנית שלנו לביטוח משנה. לקחנו שני שיקולים: אורך תהליך השיקום וה-Runway שלנו, וכך הגענו למסקנה הבלתי נמנעת לפטר עובדים, כדי לאפשר לחברה סיכוי הישרדות".

"אנחנו עדיין מנסים לקבוע מתי ואיך בוצעה ההונאה במכתבי התחייבות האשראי שקיבלנו, וכעת נראה שהם הומצאו על ידי גורמים צד שלישי. אנו מחויבים להבין את התמונה המלאה"

מהמכתב של מנכ"ל החברה עולה כי גם כעת, ולמרות שנשכרו אנשי מקצוע לכך, לא ברור לה עד הסוף אופי ההונאה. "אנחנו עדיין מנסים לקבוע מתי ואיך בוצעה ההונאה במכתבי התחייבות האשראי שקיבלנו, וכעת נראה שהם הומצאו על ידי גורמים צד שלישי. אנו מחויבים להבין את התמונה המלאה". ממשרד מיתר שמלווה את החקירה, לא נמסרה תגובה.

בהמשך המכתב מפנה ברטלה את העובדים למחלקת ה-HR שתנסה לסייע להם וחותם ב"חיבוק גדול לכולם".