צוות WEKA  (צילום: WEKA, יחצ)
צוות WEKA. "אנחנו מציעים ביצועים מהירים פי 100 משאר החברות" | צילום: WEKA, יחצ

חברת ווקה (WEKA) הישראלית, שמפתחת פלטפורמת אחסון וניהול נתונים, הודיעה היום על גיוס סבב D בסך 135 מיליון דולר לפי שווי של 750 מיליון דולר. החברה, שהוקמה ב-2013, מעסיקה היום 300 עובדים ב-20 מוקדים בעולם, 120 מהם בתל אביב.

הפתרון של ווקה מיועד לחברות גדולות שמחזיקות בכמות גדולה של דאטה והוא מציע כמה יתרונות, בהם יכולות ביצוע מהירות פי 100 מאלה הקיימות, כך לפי החברה, ומעבר קל וחלק בין שרתי ענן.

"חוק מור מת", מסביר ל-tech12 לירן צביבל, מייסד משותף ומנכ"ל ווקה, "בעבר היה אפשר לפתור בעיות דאטה עם CPU (יחידת עיבוד מרכזית, central processing unit - ה"ר). כיום, זה הפך בלתי אפשרי וחברות עוברות לשימוש ב-GPU (מעבדים גרפיים, Graphics Processing Unit - ה"ר). יחד עם המעבר למחשוב ענן חברות רבות נמצאות בעיצומם של שני תהליכים משמעותיים במקביל. אנחנו מציעים את הפתרון הטוב ביותר עבור שניהם".

אתם בעצם מציעים שדרוג מסוים ליכולות שספקי הענן עצמם מציעים?
"האינטרס של חברות הענן זה 'לנעול' אותך בשימוש במוצר שלהן, אנחנו מאפשרים מעבר מהיר וחלק בין ספקים לחברות שמעוניינות בפעילות היברידית. בנוסף, בגלל שאנחנו מציעים ביצועים מהירים פי 100 התוצאה היא חיסכון מהותי באנרגיה עבור הלקוחות, וזה משהו שחשוב היום להרבה חברות".

"אנחנו עוברים לפעמים על 100 מרואיינים אז למצוא אנשים מתאימים זה אף פעם לא פשוט, אבל כן רואים שיש פחות תחרות. קשה למצוא אותם אבל ברגע שמוצאים אותם התחרות עליהם פחות קשה"

 מה השלב הבא עבורכם?
"הסיבה שגייסנו כל כך הרבה - ויכולנו לגייס יותר כי היה ביקוש יתר לסבב - היא כדי להגיע לרווחיות ולהפוך להיות עצמאיים, המטרה היא לא להיות תלויים באף אחד. זה נכון שתהליך ההתבגרות של מרבית החברות עובר בהנפקה אבל כרגע השוק כבוי ואין מצב". צובל מסביר שכספי הסבב נועדו להתרחבות מאסיבית של החברה והכפלת כוח האדם: "נגייס עשרות מהנדסים בישראל בשנה הקרובה".

קל יותר לגייס היום?
"הטאלנטים שאנחנו מגייסים זה אנשים מאוד מנוסים. אנחנו חברת דיפ טק עמוקה ולפני שאנחנו מגייסים מהנדס בודד, אנחנו עוברים לפעמים על 100 מרואיינים אז למצוא אנשים מתאימים זה אף פעם לא פשוט, אבל כן רואים שיש פחות תחרות. קשה למצוא אותם אבל ברגע שמוצאים אותם התחרות עליהם פחות קשה.

"פעם החברות הגדולות הציעו סכומים מאוד גבוהים. אנחנו נותנים משכורת שוק או קצת מעל אבל נוטים שלא להיכנס לקרבות מטורפים וכרגע הם קורים הרבה פחות. בנוסף, אנחנו חברה עם בסיס טכנולוגי ישראלי וחדשנות מאוד משמעותית. היו אצלנו אנשים שעזבו לחברות גדולות ואחרי כמה חודשים הבינו שמרכז הכוח הטכנולוגי שם לא יושב בישראל ולכן הם אולי מגייסים אנשים חזקים, אבל לא נותנים להם משימות מאתגרות. אצלנו יש אתגר מקצועי משמעותי ויכולת לעבוד עם צוות חזק מאוד ולהשפיע על טכנולוגיות העתיד של חברות גדולות מאוד. מהבחינה הזו מה שאנחנו מציעים משהו שאין שני לו בעולם".

לירן צובל, מייסד משותף ומנכ"ל WEKA (צילום:  קומרה קפיטל , יחצ)
לירן צובל. "אנחנו מציעים משהו שאין שני לו בעולם" | צילום: קומרה קפיטל , יחצ

את סבב הגיוס של ווקה הובילה קרן Generation Investment Management. לקחו בו חלק גם כמה משקיעים בולטים חדשים וקיימים, ביניהם: 10D,Atreides Management Celesta Capital ,Gemini Israel Ventures Ventures, Hewlett Packard Enterprise,Hitachi Ventures,Key1 Capital ,Lumir Ventures, Micron Ventures, Mirae Asset Capital ,MoreTech Ventures ,Norwest Venture Partners ,NVIDIA ,Qualcomm Ventures ו- Samsung Catalyst Fund.