מימין: אבי מאור, מאי פיאמנטה וגיל אמסלם (צילום: יח"צ)
מימין: אבי מאור, מאי פיאמנטה וגיל אמסלם, מייסדי VEE | צילום: יח"צ

חודשים ספורים אחרי שגייסה 12 מיליון דולר בסבב גיוס סיד, חברת Vee מחליטה על פיטורים של 16 עובדים מתוך קרוב ל-70 עובדים המועסקים בחברה. בשיחה עם tech12 אומרת מנכ"לית החברה מאי פיאמנטה: "אנחנו לא שונים מכל חברה, שצריכה להתייעל בתקופה הזו. זה אירוע התייעלות כמו אצל כולם. אחרי שאתה מגייס בשלב מוקדם, הבנו במצב הזה שצריך להתייעל. אני חושבת שזו היתה החלטה טובה וגם העובדים שלנו הבינו מאוד ותמכו מאוד. אנחנו נעשה הכל כדי לסייע להם למצוא עבודה בתקופה המורכבת הזו".

פיאמנטה היא אחת המנכ"ליות הצעירות בהייטק הישראלי. בשנת 2019, בגיל 19, היא הקימה את Vee ביחד עם גיל אמסלם (CTO) ואבי אמור (COO), וגייסה בסבבי פרי סיד וסיד 13.5 מיליון דולר. הפלטפורמה של Vee מיועדת לאפשר לחברות, בעיקר חברות הייטק, ולצוותי עבודה לחבור לעמותות הזקוקות לסיוע ברחבי העולם, להתנדב או לתרום. לדבריה החברה ממשיכה קדימה עם התוכנית העסקית שלה: "מבחינת החברה הכל מצוין. המשקיעים שלנו מאוד תומכים, ואנחנו ממשיכים עם החדירה לשוק האמריקאי, אבל באותו זמן מתייעלים, אין מה לעשות. אנחנו חלק מהדבר הזה".

אפשר להניח שבתקופה הזו לחברות הייטק יש פחות תקציבים פנויים לתרומה לארגונים חברתיים?
"חד משמעית אני יכולה להגיד, שזה קורה בכל המניפה של HR-tech. זה לא ספציפית רק עלינו. כל מה מה שהיה בעולם ה-employee benefits מאוד מאוד משתנה וחברות מתעדפות. אנחנו מהצד שלנו כן רואים שינוי, וכן רואים תעדופים אחרים בתקציבים את החברות. אבל בשלב הזה - אנחנו נורא צעירים - זה פחות מדאיג אותנו. אנחנו משקיעים היטב במוצר, בטכנולוגיה ובצוות כדי להמשיך קדימה".