נפתלי בנט מצטרף לחברת קוואנטום סורס (צילום: ברק דיין ו-GIL COHEN-MAGEN/AFP, getty images)
בנט וקוואנטום סורס. לרה"מ לשעבר שלושה אקזיטים מוצלחים | צילום: ברק דיין ו-GIL COHEN-MAGEN/AFP, getty images

ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט מצטרף לדירקטוריון חברת קוואנטום סורס (Quantum Source), הפועלת בתחום המחשוב הקוונטי. השתלבותו של בנט בהייטק אינה מפתיעה מאחר שזו הזירה שבה פעל בהצלחה לפני שעבר לפוליטיקה.

מאחורי בנט שלושה אקזיטים מוצלחים, הראשון היה בחברת סיוטה (Cyota) שהקים ב-1999 ונמכרה תמורת 145 מיליון דולר ב-2005 ל-RSA. האקזיט השני היה בחברת סולוטו (Soluto) אליה הצטרף כמנכ"ל ב-2009. את החברה הקימו ישי גרין ותומר דביר והיא נרכשה בסוף 2013 על ידי אשוריון (Asurion) תמורת 100-130 מיליון דולר.

את האקזיט האחרון עשה בנט ב-2021, עם ההנפקה של חברת התשלומים פיוניר (Payoneer) לפי שווי של 3.3 מיליארד דולר. בנט הצטרף לחברה כמשקיע בתחילת דרכה עם השקעה שמוערכת בכמה מאות אלפי דולרים, אותה הצליח למנף לסכום גבוה בהרבה.

בנט מסר: "מחשוב קוונטי היא טכנולוגיה עם פוטנציאל משמעותי לקדם את עולמנו ולהשפיע על חיינו. בהיותנו אומת הייטק, יש לישראל הזדמנות להוביל בתחום חדשני ופורץ דרך זה. אני מאמין שלצוות קוונטום סורס יהיה חלק משמעותי בהובלת פיתוח התחום וקידומו".

 בנט: "בהיותנו אומת הייטק, יש לישראל הזדמנות להוביל בתחום חדשני ופורץ דרך זה. אני מאמין שלצוות קוונטום סורס יהיה חלק משמעותי בהובלת פיתוח התחום וקידומו"

קוואנטום סורס מפתחת טכנולוגיות קוונטיות פוטוניות. זו טכנולוגיה מאוד חדשנית ומורכבת, שבאמצעותה מתאפשרת מהירות חישוב חסרת תקדים ופוטנציאל לפתור בעיות מורכבות בתחומים שונים. החברה הוקמה ב-2021 על ידי פרופ' ברק דיין (מדען ראשי), דן חרש (יו"ר), עודד מלמד (מנכ"ל) וגיל סמו (סמנכ"ל מו"פ). החברה פועלת במשרדים בפארק המדע ברחובות ומעסיקה 32 עובדים, יותר ממחציתם בעלי תואר דוקטור.

לפני כחודש הודיעה החברה על הרחבת סבב גיוס הסיד שערכה ל-27 מיליון דולר, דבר שהופך אותו לגיוס הסיד הגדול בעולם בתחום המחשוב הקוונטי. חלקו הראשון של הגיוס נעשה באוגוסט 2021, אז הושקעו בחברה 15 מיליון דולר על ידי הקרנות אקליפס ונצ’רס, Grove ו-Pitango First. את הרחבת הסבב בסכום של 12 מיליון דולר הובילה דל טכנולוג'יס ובהשתתפות D10.