חברת קומיט (צילום:  Comeet , יחצ)
חברת קומיט. כרגע יש לה 400 לקוחות, ואחרי המיזוג יהיו לה 7,000 | צילום: Comeet , יחצ

האקזיט של קומיט (Comeet): חברת ה-HR, בעלת פלטפורמה לניהול תהליכי גיוס עובדים, נמכרת לקרן פרייבט אקוויטי אמריקאית בכ-45-40 מיליון דולר. הקרן, Boathouse Capital, תמזג את קומיט עם חברה אחרת בפורטפוליו שלה, Spark Hire, שלה מערכת לניהול ראיונות עבודה בווידיאו.

לא מדובר באקזיט גדול, אך החברה גם לא גייסה סכומי כסף משמעותיים. קומיט הוקמה ב-2013 על ידי שלושה יזמים: עומר טג'ר, המכהן כמנכ"ל, תומי דיקרמן, CPO ועומר גוטליב, CTO. בתחילת הדרך הם גייסו מיליון דולר ולאורך השנים גייסו כספים נוספים עד לסכום כולל של 5.7 מיליון דולר. מדובר בסכום קטן יחסית לאקזיט, אבל ההחזר על ההון הוא יותר מפי 6. הקרנות שהשקיעו בקומיט הן: Flashpoint Venture Capital, Cresson Management, Upwest VC ומשקיעים פרטיים מתחום משאבי האנוש: דיוויד צ׳או, לשעבר סמנכ״ל משאבי האנוש העולמי בקבוצת עליבאבא, דיוויד ווינדלי, נשיא IQTalent Partners ובכיר HR לשעבר ביאהו, ביחד עם קן קולדמן, CFO ביאהו.

לדברי טג'ר, החברה גייסה את הלקוחות הראשונים ב-2015 והפכה לרווחית ב-2021. לקומיט 400 לקוחות בישראל, ביניהן גם חברות הייטק וחברות גלובליות ו-400 לקוחות נוספים בחו"ל. אחרי המיזוג תשרת החברה הממוזגת 7,000 לקוחות. קומיט מעסיקה 65 עובדים, 30 בישראל. יש לה מרכז פיתוח נוסף במזרח אירופה שבו 20 עובדים, והשאר בארצות הברית.

טג'ר ציין כי "יש חזון גדול שאנחנו רוצים לממש. בשנים הקרובות נפתח פיצ'רים נוספים ונקנה חברות כדי לבנות סוויטה של כלים לגיוס עובדים, והיא תהיה הכי משמעותית בשוק. אנחנו מסתכלים על קומיט כפלטפורמה מקצה לקצה של תהליכי הגיוס ובתוך התהליך יש כמה ורטיקלים: מיתוג מעסיק ושיווק המשרה, סורסינג ופנייה למועמדים, מיון וסינון, התאמה לתרבות הארגונית ובסוף בדיקת רקע והמלצות של המועמד. בכל תחנה יש הרבה מוצרים בשוק שמציעים אוטומציה ותהליך יותר אופטימלי והכוונה שלנו היא לקנות או לבנות את המוצרים האלה, ולכן אני חושב שבתחום הגיוס תהיה קונסולידציה של חברות".

עומר טג'ר: "כל העובדים ייהנו. יהיו כאלה שיתעשרו, בעיקר עובדים ראשונים, אבל גם עובדים שגייסנו בחודשים האחרונים והאופציות שלהם לא בשלות למימוש"

למה לא יצאתם לגייס כסף, כדי לפתח את היכולות האלה ללא מיזוג?
"אנחנו כבר עשר שנים בשוק וכשמגייסים כסף, כל האחריות והיכולות נשענות על היזמים. החלטנו לחבור לגוף שיהיה שותף לחזון ויש לו גב כלכלי שיעזור לנו להגיע לשם".

ניסיתם לגייס?
 "לא ניסינו לגייס בשנים האחרונות. אני לא מאמין בגיוס גדול ופיזור הכסף. זה נכון שאם מצליחים אז מצליחים בענק, אבל הסיכוי קלוש".

מה לגבי העובדים, הם יתעשרו מהעסקה הזו?
"אני לא יכול לשתף במספרים, אבל כל העובדים ייהנו. יהיו כאלה שיתעשרו, בעיקר עובדים ראשונים, אבל כולם יקבלו בונוס. גם עובדים שגייסנו בחודשים האחרונים והאופציות שלהם לא בשלות למימוש, יקבלו בונוס".