צוות BeamUP (צילום: אריאל עפרון, יחצ)
BeamUP מעסיקה צוותי ארכיטקטים, מומחי אבטחה וטכנולוגיית מידע ומומחים נוספים | צילום: אריאל עפרון, יחצ

BeamUP, פלטפורמת הבינה המלאכותית לתכנון וניהול מערכות במבנים ארגוניים, הודיעה היום על השלמת סבב גיוס הון של 15 מיליון דולר בהובלת קרן StageOne Ventures, Ibex Investors ואנג'לים מובילים, ביניהם צ'אנו פרננדז, מנכ"ל Workday (נאסד"ק: WDAY) ורני ולנשטין, משקיע ויזם סידרתי. הגיוס יאפשר להרחיב את פעילות המכירות, השיווק והתפעול של החברה, על מנת שתוכל להמשיך ולהתפרס במהירות ברחבי העולם עם לקוחות חדשים מובילים בשוק.

חברת BeamUP, שבין לקוחותיה נמנות חברות Fortune 100, מספקת פלטפורמת בינה מלאכותית לשיפור ביכולות תיכנון, ניהול זמן וביצוע תוך כדי הורדת עלויות של כ-70% בעלויות ישירות. בנוסף, הטכנולוגיה מפחיתה את העלויות התפעוליות שנובעות מביצוע תהליכים באופן ידני, מטעויות אנוש ומתיקונים ועבודה מחודשת. כמו כן, היא מפחיתה את הסיכון להפרות רגולטוריות או אי עמידה בתקינה.

נדל"ן מסחרי בעולם נאמד כיום בשווי של מעל טריליון דולר. המערכות המותקנות בבניינים, כגון מערכות בטיחות, IT, חשמל, האינטרנט של הדברים וחימום, אוורור ומיזוג אוויר – מהוות 40% מכלל עלויות הבנייה של מבנה ו-40% מכלל צריכת האנרגיה העולמית

נדל"ן מסחרי בעולם נאמד כיום בשווי של מעל טריליון דולר. המערכות המותקנות בבניינים, כגון מערכות בטיחות, IT, חשמל, האינטרנט של הדברים וחימום, אוורור ומיזוג אוויר – מהוות 40% מכלל עלויות הבנייה של מבנה ו-40% מכלל צריכת האנרגיה העולמית. העבודה בענף התכנון ותפעול המתקנים לרוב עדיין מבוצעת באופן ידני. צורת העבודה הזו יוצרת פורמטים לא אחידים ולא עקביים וקובצי מחשב שקשה לאחסן ולתחזק. הדבר מוביל לטעויות תכנוניות ולפערים בין מסמכי ונתוני התכנון לבין המציאות בשטח. התוצאה: ייקור עלויות ואי עמידה בתקינה, עיכובים בעבודה וחוסר יעילות.

סטפן לוי, מנכ"ל ומייסד BeamUP, ציין כי: "בניינים והמערכות שפועלות בתוכם לרוב מורכבים כמו ערים, אבל הכלים שנועדו לתכנן ולנהל אותם נשארו מיושנים. BeamUP מביאה לתעשייה נתוני עבר ונתונים ברמת המאקרו. באמצעות אלה היא מבצעת אוטומציה לתהליכים ידניים ומאפשרת לתאגידים לעבוד בשיתוף פעולה ולפקח על מאות ואלפי מתקנים ולנהל אותם בצורה יעילה, לאורך כל מחזור החיים של הבניין".

סטפן לוי, מנכ"ל ומייסד BeamUP (צילום: אריאל עפרון, יחצ)
מנכ"ל ומייסד BeamUP, סטפן לוי. "הפיתוח מביא לתעשייה נתוני עבר ונתונים ברמת המאקרו" | צילום: אריאל עפרון, יחצ

נייט מאיר, שותף ב-StageOne Ventures ציין כי ״לעיתים נדירות פוגשים חברה שהמוצר שפיתחה משפיע על מספר רב של תעשיות ענק. כמשקיעים שמלווים את BeamUP מתחילת דרכה, זיהינו את הפוטנציאל הטמון בפתרון מקיף למערכת העצבית של הארגונים הגדולים בעולם - תכנון וניהול מערכות ה- IT, IoT, והאבטחה. לחברה לקוחות בינלאומיים שהבינו שהדרך לצמיחה מהירה תוך עמידה בתקנים מחמירים ובסטנדרט גבוה, מחייבת חשיבה מחדש של תהליכי תכנון וניהול ישנים".

שותף ב-Ibex Investors, גל גיטר: "כל כמה זמן אנחנו נתקלים בחברה שקוראת תיגר על הסטטוס קוו. BeamUP מאפשרת לתעשיית הנדל"ן המסחרי, ששווה 1.1 טריליון דולר, להשתמש בנתונים וליישם אותם כדי לפתור את הבעיה הישנה של ניהול בבניינים"

גל גיטר, שותף ב-Ibex Investors, מוסיף: "כל כמה זמן אנחנו נתקלים בחברה שקוראת תיגר על הסטטוס קוו. חברות סטארט-אפ בתחום הבינה המלאכותית, כמו BeamUP, מאפשרות לתעשיית הנדל"ן המסחרי, ששווה 1.1 טריליון דולר, להשתמש בנתונים וליישם אותם כדי לפתור את הבעיה הישנה של ניהול בבניינים. למתקנים האלה יש השפעה משמעותית על שורת הרווח של חברות ועל פליטת הפחמן שלהן".