עידן פלוטניק ויונתן אלדר, Apiiro (צילום: יחצ)
עידן פלוטניק ויונתן אלדר, מייסדי Apiiro | צילום: יחצ

חברת הסייבר הישראלית Apiiro גייסה 100 מיליון דולר, כך מדווח טק-קראנץ'. מדובר בסבב B לחברה שעד לפני כמה שבועות הייתה במו"מ להירכש על ידי פאלו אלטו נטוורקס ב-600 מיליון דולר, אך העסקה התפוצצה.

הגיוס מרשים, הן בגודלו, והן בקרנות שהשתתפו בו, שחקניות מובילות מעמק הסיליקון: ג'נרל קטליסט, גריילוק וקליינר פרקינס, שתי האחרונות השתתפו גם בסבב הגיוס הקודם של החברה.

אפיירו נוסדה ב-2019 על ידי עידן פלוטניק ויונתן אלדר, ונחשפה ב-2020 עם גיוס של 35 מיליון דולר.  החברה עוסקת באבטחת "שרשרת האספקה" של הקוד בארגון. היא פיתחה פלטפורמה שממפה את רכיבי הקוד בארגון, מזהה שינויים וגורמי סיכון בתוכו, ופועלת להפחית את הפגיעויות שבו - פתרון רלוונטי לעולמות הפיתוח המודרניים.  "מפתחים היום 'טובעים' בכלים נפרדים, תהליכי בקרת קוד ידניים ואינסוף התראות בלי קונטקסט", מסר פלוטניק לטק-קראנץ'. "אנחנו מסייעים להם באופן פרו-אקטיבי לתקן את האיומים הכי קריטיים ומכלי אחד".

אפיירו צברה לקוחות משמעותיים כמו מורגן סטנלי, בלקרוק, אימפרבה, קולגייט, אמדוקס, פלייטיקה ואחרות. הוא מסר כי החברה הגדילה את ההכנסות שלה (במונחי ARR) ב-400% ברבעון החולף מול הרבעון המקביל. לחברה 90 עובדים ובכוונתה כעת להכפיל את גודלה.