האתר של EasySend  איזי סנד  איזיסנד (צילום: EasySend)
האתר של EasySend. "עבודה משותפת והישגים רבים" | צילום: EasySend

חברת איזי סנד (EasySend) מפטרת 10% מעובדיה, 14 מתוך 140, במסגרת מהלך התייעלות ומיקוד עסקי. בנוסף, ובאופן די חריג, שנים ממייסדי החברה יעזבו אותה. מדובר באחים עומר שיראזי (סמנכ"ל תפעול) וערן שיראזי (סמנכ"ל טכנולוגיה).

איזי סנד עוסקת בפיתוח טפסים מקוונים ומאפשרת לארגונים, למשל חברות ביטוח או בנקים, לנהל תהליכי רישום והצטרפות של לקוחות. החברה עומדת למשל מאחורי "המשכנתא הדיגיטלית" של בנק לאומי. בנובמבר 2021 EasySend הודיעה על גיוס של 55 מיליון דולר, וסך הכל גייסה החברה 71 מיליון דולר מקרנות כמו הנקו ונצ'רס, ורטקס ואינטל קפיטל. בחודש מרץ השנה החברה עוד עסקה בגיוס עובדים והכריזה, באייטם שיווקי בוואלה, כי בכוונתה "להכפיל את כוחה".

בנובמבר 2021 EasySend הודיעה על גיוס של 55 מיליון דולר, וסך הכל גייסה החברה 71 מיליון דולר מקרנות כמו הנקו ונצ'רס, ורטקס ואינטל קפיטל. בחודש מרץ השנה החברה עוד עסקה בגיוס עובדים

מנכ"ל החברה, טל דסקל, מסביר כי ההתייעלות נעשית בעיקר במחלקת האופרציה, מאחר שרוב הלקוחות לומדים לתפעל את המערכת בעצמם. לדבריו, שני הפאונדרים עוזבים בהסכמה ובאווירה טובה מתוך רצון שלהם "להסתכל על הדבר הבא". דסקל הוסיף כי חלק מהמפוטרים עברו למעשה לעבוד אצל שותפים של החברה - חברות הטמעה של איזי סנד.

מהחברה נמסר בתגובה: "לאחר שמונה שנים של עבודה משותפת והישגים רבים, החליטו עומר שיראזי, coo וערן שיראזי cto ,בהחלטה משותפת עם הבורד ועם מנכ"ל החברה טל דסקל, לקחת צעד אחורה מהניהול היומיומי של החברה. לשמחתנו ערן ועומר יישארו כיועצים לחברה וישמרו על מקומם בבורד. בנוסף, מתוך רצון להתמקד ולהתייעל בכיוונים האסטרטגיים של החברה, החליטה החברה להיפרד מ-14 עובדים נוספים בישראל ובארה"ב. חלק מן העובדים שפוטרו השתלבו בכוח העבודה של אחד השותפים המרכזיים של EasySend בישראל".