מנכ"ל Gett, שחר וייסר, והלוגו החדש (צילום: אייל יצהר)
צילום: אייל יצהר

מנכ"ל ומייסד גט, דייב וייסר, הודיע אמש על פרישה מהחברה שהקים לטובת הקמת סטארט אפ חדש. מי שיחליף אותו בתפקיד יהיו מקס קרזניץ' (ה-COO) ומטאו דה רזני (מנהל הפעילות בלונדון), כמנכ"לים משותפים.

וייסר עוזב את גט בתקופה סוערת. רק בחודש שעבר ביטלה גט הנפקה מתוכננת שהייתה אמורה לצאת לפועל כמיזוג עם חברת הספאק רוזקליף, לפי שווי של כמיליארד דולר. במקביל החברה הודיעה על סגירת כל הפעילות שלה ברוסיה.

בהודעת הפרישה שפורסמה באתר החברה נכתב שהכנסות החברה צמחו ב-33% ברבעון הראשון של 2022 בהשוואה לרבעון המקביל ושבעלי המניות הנוכחיים של החברה כיסו את החוב שהיה לה, ואף מתכננים להזרים לה מימון נוסף.

גט הוקמה ב-2010 ונחשבה להבטחה גדולה. ב-2016 גייסה 300 מיליון דולר מיצרנית הרכב פולקסווגן אולם ב-2018 דווח בעיתונות הגרמנית כי החברה מחקה את ההשקעה בגט. ב-2019 החל וייסר עצמו לדבר על הנפקה קרובה והחברה גייסה לשם כך 120 מיליון דולר נוספים. ב-2020 החברה הודיעה על סבב של 100 מיליון דולר לפי שווי של 1.5 מיליארד ועל דחיית ההנפקה. סה"כ גייסה גט לאורך השנים כמעט 900 מיליון דולר, מה שהופך גם את הנפקת הספאק המבוטלת לפי שווי של כ-1.1 מיליארד דולר לאכזבה. ההודעה על שווי ההנפקה בדצמבר 2021 אף עוררה תסכול בקרב עובדים לשעבר, שהבינו שהשווי הנמוך הולך להשאיר אותם ללא תגמול בשעת ההנפקה. אולם בחודש שעבר בוטלה כאמור ההנפקה וגט יצאה גם מאחד משלושת השווקים המרכזיים שלה ונותרה עם פעילות בישראל ובבריטניה בלבד.