לושה

היוניקורן לושה (Lusha) מפטר 10% מכוח האדם שלו, כך נודע ל-tech12. לחברה 300 עובדים והפיטורים יהיו גלובליים.

כמו חברות ישראליות רבות, לושה גייסה סבב אחרון בנובמבר 2021. סבב B בהיקף של 205 מיליון דולר לפי הערכת שווי של 1.5 מיליארד דולר, בו לקחו חלק קרן PSG האמריקאית וקרן ION Crossover Partners. החברה מסרה אז לתקשורת שחלק ניכר מהסבב נעשה בגיוס סקנדרי.

לושה מפתחת פלטפורמה לתמיכה באנשי מכירות בארגון, המספקת להם מידע עסקי, תובנות והמלצות על לקוחות. לחברה משרדים במגדלי עזריאלי תל אביב ומשרד בבוסטון. החברה הוקמה ב-2016 על ידי אסף איזנשטיין ויוני צרויה, פעלה כבוטסטראפ במשך 4 שנים כחלק מההחלטה אסטרטגית של היזמים, והיתה רווחית מתחילת הדרך. 

מהחברה נמסר: "בשנה האחרונה לושה צמחה במהירות בהכנסות ובכוח אדם. עם זאת, נוכח המצב בשווקים וההאטה הכלכלית, קיבלנו החלטה קשה לנקוט בצעדים אחראיים שיבטיחו את המשך הצלחתה של לושה לאורך זמן ויקנו שליטה בתזרים המזומנים.

"כחלק מההיערכות למצב החדש, נמקד את החברה בתחום הדאטה ובפרויקטים אסטרטגיים נוספים, נעצור פרויקטים אחרים ונייעל את הוצאות השיווק והמכירות במטרה להמשיך לצמוח. כתוצאה מכך אנו נאלצים בצער להיפרד מעובדים מוכשרים ונעניק להם חבילת עזיבה מורחבת ותמיכה במציאת עבודה חדשה על מנת להבטיח נחיתה רכה ככל הניתן".